Ranking kont dla dzieci 2012

konto dla dzieciKonto bankowe to produkt, który jest dziś tak powszechny, że ma go właściwie każdy. Nie powinno więc dziwić nikogo tak duże wyspecjalizowanie banków w ofercie rachunków bankowych. Konta nie tylko oferowane są ze względu na różne oprocentowanie czy parametry. Banki dostosowują również swoją ofertę do wieku swoich klientów. Dlatego rachunek mogą mieć nie tylko dorośli czy emeryci, ale i studenci, a nawet dzieci.

Dziecko w pojęciu dorosłego człowieka jest zupełnie wyłączone z wszelkich kwestii związanych z obiegiem finansowym. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż w ofercie banków znaleźć można bardzo wiele kont dla dzieci.

Korzyści posiadania konta dla dziecka i rodziców

Konto bankowe dla dziecka to nie tylko zwykły produkt bankowy. Założenie rachunku swoim pociechom to również sposób na wychowanie. Funkcjonowanie w dzisiejszym rynku finansowym nie jest łatwe, dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dziecko nie tylko oszczędności, ale i korzystania z nowoczesnych form płatniczych oraz bankowości elektronicznej.

Korzyści dla banku

Bank z konta dla dziecka czerpie właściwie dwie korzyści – aktualną i przyszłą. Aktualna jest dość oczywista – kolejny rachunek bankowy to kolejny klient i opłaty za prowadzenie konta (bardzo często są one jednak bardzo niskie). Przyszła korzyść jest jednak o wiele ważniejsza. Bank wychowuje bowiem kolejne pokolenie klientów. Możliwe jest, że w przyszłości będą oni korzystać z usług właśnie tej instytucji.

Konto dla dziecka można założyć już od trzynastego roku życia pociechy. Najczęściej do zrealizowania takiej usługi potrzebne są dowód osobisty rodzica oraz legitymacja szkolna dziecka. W ramach takiego konta możliwe jest pobieranie pieniędzy z bankomatu, realizowanie transakcji płatniczych przez Internet oraz dokonywanie płatności w sklepach. Ważne jest oczywiście zatwierdzenie limitu pobierania pieniędzy oraz określenie osób, które mogą mieć odstęp do konta. Właściwie każdy z banków posiada w swojej ofercie takie konto, a aktualny ranking kont dla dzieci przedstawiony został w poniższej tabeli.

Porównanie kont dla dzieci

Miejsce Nazwa Banku Nazwa Konta
 1 Bank BPH Sezam<26
 2 Bank Millenium  Konto Osobiste Junior
 3 Deutsche Bank  Db Smart
 4 GETIN Bank  Konto młodzieżowe
 5 Meritum Bank  MeritumKonto Junior

Sprawdź też: