Ceny mieszkań w Szczecinie coraz mniejsze!

Wielu marzy zamieszkać tuż na Bałtykiem. Dla niektórych takie pragnienie może niebawem stać się realne, bowiem na tle innych miast ceny nieruchomości są tutaj bardzo konkurencyjne, a co więcej, w ostatnim czasie odnotowano ich powolny spadek – szczególnie w Szczecinie. 

 Szczecin najtańszym miastem nad Bałtykiem

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę, że cena za metr kwadratowy w tym mieście jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi kluczowymi aglomeracjami Polski, a co więcej najtańsza również na tle cen w innych miastach nadbałtyckich. Według danych witryny dom.money.pl, w lipcu 2012 za metr kwadratowy mieszkania w Szczecinie należy zapłacić średnio 4 220,83 zł.  Jest to o około 3 600 zł mniej w stosunku do cen lokali w Warszawie (7 804,98 zł za m2), a o około 2000 zł mniej niż w Krakowie (6 285,16 za m2). Wreszcie to właśnie Szczecin jest najtańszy w stosunku do innych miast na polskim morzem. Za metr kwadratowy bowiem trzeba odpowiednio zapłacić w Sopocie (9 176 zł), w Gdańsku (5 653,49 zł), a w Gdyni 5 937,45 zł.

 W Szczecinie coraz taniej

Przy zwróceniu uwagi na konkurencyjność cen mieszkań w Szczecinie warto zwrócić także uwagę, że w ostatnim czasie dalej odnotowuje się ich spadek. Obecna cena (4 220,83 zł) jest o około 1,13% mniejsza od tej z przed 3 miesięcy. Dodatkowo tendencja spadkowa przejawia się w tym, że w ciągu ostatniego tygodnia cena ta spadła o 0,93%, a miesiąca o 5,58%.

 Jest tanio, bo jest stagnacja

Taka tendencja na rynku mieszkaniowym w Szczecinie spowodowana jest stagnacją. Jak przekonuje ekspert – Michał Romaniuk, makler Szczecińskiego Centrum Nieruchomości, cały czas w tym mieście podaż przewyższa popyt, co bezpośrednio implikuje spadek cen. Ludzie kupują raczej bardzo ostrożnie, a jeśli już to mają wysokie wymogi co do standardu mieszkania czy powierzchni.

 Spadkowa tendencja w cenach mieszkań w Szczecinie sprawia, że miasto to jest bardzo konkurencyjne na tle innych. Obecnie więc dla chętnych, którzy chcą kupić własne lokum w Szczecinie jest bardzo dobra sytuacja.

 Czytaj też: