Ranking kredytów hipotecznych w euro – czerwiec 2012!

Czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego w obcej walucie się opłaca Co z kredytami hipotecznymi w euro? Zdaniem wielu doradców finansowych zdecydowanie tak, pozostaje jedynie pytanie, który z oferentów proponuje rozwiązanie najbardziej optymalne.

porównanie kredytów hipotecznych w euro 2012Raiffeisen Bank liderem

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów hipotecznych w euro, zajął Raiffeisen Bank. Otóż w swojej ofercie kredytu hipotecznego bank nie pobiera żadnych prowizji od udzielenia kredytu. To zaś wpłynęło na bardzo liberalny poziom oprocentowania, odpowiednio: rzeczywiste – 4,43% zaś nominalne 3,44%. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać podmioty o dochodzie netto przekraczajacym 3000 zł miesięcznie.

Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank również na podium

Równie korzystne warunki kredytu hipotecznego w euro proponuje Bank Zachodni WBK z marżą 3,3%, oprocentowaniem nominalnym 3,89%. Warto jednak podkreślić, że na takich warunkach kredyt hipoteczny mogą otrzymać podmioty mające w BZ WBK konto osobiste z wpływami co najmniej 2 000 zł miesięcznie, co więcej minimalny dochód netto podmiotu to 8 000 zł.

Deutsche Bank oferując kredyt hipoteczny w euro żąda jeszcze wyższej marży – 3,50%, wymagając jednocześnie dopełnienia innych opłat (np. ubezpieczenie pomostowe, koszty wyceny nieruchomości), co implikuje oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 4,76%. Plusem tej oferty jest na pewno brak prowizji od udzielenia kredytu, zdecydowanym ograniczeniem – wysoki próg dochodów (większe niż 12 000 zł netto miesięcznie).

Banki wycofują się z udzielania kredytów w obcej walucie

W analizowanym rankingu kredytów hipotecznych w euro również dobrze wypadł Multibank, mBank, Polbank oraz Getin Bank. Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie banki decydują się udzielać w tej walucie kredytów hipotecznych, albo jeśli już podejmą taką decyzję to kierują ją wyłącznie do osób, które na swoich rachunkach mają regularne wpływy w euro. Takie rozwiązanie przyjął Bank Pekao SA czy Alior Bank.

Choć coraz częściej mówi się, że warto wziąć pod uwagę ewentualność zaciągania kredytu w euro, to nie wszystkie jednak banki opracowały oferty tego typu produktu bankowego. Należy więc dokładnie przeanalizować te, które obecnie są dostępne i sprawdzić czy rzeczywiście są bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż kredyt hipoteczny w PLN.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!