Deutsche Bank najlepszym oferentem kredytów hipotecznych!

Pomimo, że trwa sezon wakacyjny, a największe zainteresowanie odnotowują kredyty gotówkowe, to jednak nie brakuje nowości w świecie kredytów hipotecznych, szczególnie, że banki żądają coraz większych marży od udzielanych tego typu zobowiązań.

 najlepszy kredyt hipotecznyCoraz mniej korzystnych ofert

Warto zwrócić uwagę, że obecnie coraz mniej banków oferuje korzystne kredyty hipoteczne. Z końcem czerwca kilka z nich wycofało intratne propozycje, między innymi Eurobank, PKO BP czy Pekao SA. Jest to kluczowa i niedobra wiadomość,  bowiem w tych placówkach, jako nielicznych, zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie wymagało wysokiego wkładu własnego. Taką sytuacją niepocieszeni są zwłaszcza klienci, na internetowych forach wrze na ten temat. Pani Maria pisze: „Jest ciężko o dobry kredyt hipoteczny. Zwłaszcza, kiedy PKO BP się wycofał, a jego oferta była bardzo dobra, bo nie miał wysokich wymogów wkładu własnego, czego strasznie oczekują inne banki„. Internauta Zdzisław jest zdania: „Człowiek, który nie ma kasy na początek, teraz może zapomnieć o dobrym i dużym kredycie hipotecznym. Ostatnio banki uciekają od udzielania takiego kredytu„.

 W Deutsche Banku najkorzystniej

Na tle polskiego sektora bankowego zdecydowanie najkorzystniej jest obecnie zaciągnąć kredyt hipoteczny w Deutsche Banku. Dlaczego? Przede wszystkim oferuje on stosunkowo niską marżę (1,4%) i zerową prowizję. Dodatkowo nie wymaga od swoich klientów żadnych ubezpieczeń. Rata spłacanego tu zadłużenia również byłaby najmniejsza w stosunku do tego, gdybyśmy taki sam kredyt zaciągnęli w innych jednostkach.

Na drugim miejscu znalazł się Bank Pekao SA z prowizją 1,45% lub zerową, jeśli kredytobiorca posiada konto osobiste w banku i nieobowiązkowym ubezpieczeniem. Na podium jest także Bank Pocztowy z niższą w stosunku do dwóch wcześniejszych prowizją – 1,39%, ale za to z wymogiem nabycia dodatkowego ubezpieczenia AVIVA (wartość 2,5%), które obowiązuje trzy lata, a klient po tym czasie jest zobowiązany do jego regularnego odnawiania.

Credit Agricole stara się przyciągnąć klientów

Na dalszych miejscach w rankingu kredytów hipotecznych uplasował się Credit Agricole i PKO BP. Ten pierwszy kusi klientów tym, że w pierwszym roku kredytowania marża jego jest zerowa. W rzeczywistości jednak w zamian bank wymaga od klientów ubezpieczenia, co implikuje, że oferta Credit Agricole jest owszem korzystna, ale tylko w perspektywie krótkoterminowej, w dłuższym już czasie raczej mniej.

Nazwa banku Prowizja             Marża
Deutsche Bank 0% 1,4%
Pekao SA 0% 1,45%
Bank Pocztowy 0% 1,39%
Credit Agricole 0% 1,5%
PKO BP 2% 1,62%
Jak więc widać sytuacja na rynku kredytów hipotecznych cały czas ulega zmianom. Tendencja jest raczej negatywna, a zmiany nie niosą niczego dobrego dla przyszłych dłużników. Banki bowiem podnoszą swoje prowizje, a także wymagają coraz większego wkładu własnego. W takich realiach znalezienie optymalnego kredytu hipotecznego jest prawdziwym wyzwaniem dla niejednego ekonomisty czy doradcy finansowego, a co dopiero klienta z poza branży.
Czytaj też: