Wpłaty gotówki na konto firmowe są coraz droższe!

Dla klientów indywidualnych wpłacanie gotówki na konto to tak naprawdę żaden wydatek. Inaczej sprawa wygląda w przypadku przedsiębiorców. Szczególnie jest to odczuwalne dla tych, którym klienci płacą gotówką i tym samym bardzo często muszą dokonywać jej wpłaty na konto firmowe płacąc za te operacje bankom wysokie prowizje.

 Kredyt Bank bezlitosny dla firmwpąłty na konto firmowe

Choć wszystkie banki naliczają sobie sowitą prowizję za wpłatę gotówki na konto to Kredyt Bank jest absolutnym rekordzistą, bowiem za każdą wpłatę gotówkową na konto firmowe policzy szacunkowo przedsiębiorcy 0,6% prowizji, minimum 5 zł . W praktyce stanowi to dosyć sporo, jeśli załóżmy właściciel sklepu wpłaca na konto swój codzienny utarg średnio 10 000 zł, to za każdą taka transakcję płaci około 60 zł prowizji, w perspektywie miesiąca musi zapłacić za taką usługę bankowi około 1 800 zł. To pokazuje na jaką skalę uiszczanie prowizji jest dla przedsiębiorców wygórowane, jeśli wybrali Kredyt Bank.

 Są banki, które prowizji nie pobierają

Kiedy jedne banki szaleją z coraz to wyższymi prowizjami, w sektorzebankowości działają i te, które podchodzą do tego ze sporym dystansem. Między innymi Bank BGŻ, Bank Millenium, Bank Pocztowy, Idea Bank, Inteligo oraz Volkswagen Bank nie pobierają prowizji od tego typu usług. Warto jednak mieć na uwadze pewne ograniczenia ich oferty, np. Volkswagen Bank nie ma oddziałów jako bank internetowy, co sprawia, że tylko w siedzibie banku w Warszawie można dokonać takich wpłat.

Przedsiębiorcy powinni szukać wpłat zamkniętych

W świetle tak bardzo wygórowanych warunków banków przedsiębiorcy, zakładając konto firmowe, powinni szukać placówek, które albo przyjmują wpłaty bez prowizji albo prowadzą tzw. wpłaty zamknięte. Jest to możliwość oddania wpłaty do wpłatomatu oczywiście darmowo. Rozwiązanie takie oferuje Citi Handlowy, ING Bank Śląski, mBank, Multibank, Nordea Bank, PKO BP i Polbank.

Znaczącym problemem dla wielu przedsiębiorców są dzisiaj wygórowane prowizje banków za przyjmowanie wpłat na konto firmowe. Nierzadko realizacja takiej usługi wymaga tysięcznych kwot zapłaty ze strony firmy. Jedyną radą dla wszystkich przedsiębiorców jest większa rozwaga podczas zakładania konta firmowego i wybór banku, który realizuje darmowo takie usługi lub też oferuje wpłatomaty.

 Czytaj też:

Tags: