Weź kartę kredytową na wakacje!

Czas wakacyjnych wyjazdów w wielu z nas wzbudza szereg wątpliwości związanych ze środkami płatniczymi. Coraz częściej zastanawiamy się czy lepiej podczas wyjazdu płacić gotówką, a może ograniczyć się wyłącznie do karty kredytowej? Zwolennicy „plastikowego pieniądza” zdecydowanie na niego postawią, tradycjonaliści są pełni obaw, że nie wszędzie można płacić kartą. Co więc jest lepsze?

Weź kartę kredytową na wakacje i czuj się  bezpiecznie!

Karta kredytowa to wygoda

Korzystanie, płacenie kartą kredytową to bezdyskusyjnie bardzo łatwe i wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu każdy ma dostęp do potrzebnej ilości gotówki, nie musi bać się o zagubienie tradycyjnych banknotów. Jedynym ograniczeniem może być fakt, że nie we wszystkich miejscach turysta może dokonać zapłaty właśnie kartą. Nie jest to jednak bariera nie do pokonania. W takiej sytuacji zawsze bowiem można skorzystać z bankomatu i wtedy uzyskać gotówkę, a następnie dokonać uregulowania zobowiązania. Tak więc karta kredytowa ma zdecydowanie wiele atutów.

Zwróć uwagę na bezpieczne korzystanie z karty kredytowej

Warto jednak mieć na uwadze, że użytkowanie karty kredytowej też niesie za sobą pewne ryzyko. Szczególnie więc należy zatroszczyć się o odpowiednie bezpieczeństwo podczas korzystania z karty. W jaki sposób? Eksperci zachęcają, w miarę możliwości, do wyrabiania karty kredytowej ze zdjęciem jej właściciela. W wielu sytuacjach stanowi to znaczące utrudnienie do skorzystania z naszej karty przez jej złodzieja. Kolejna kwestia to numer PIN, nie powinno się go ani zapisywać na karcie ani w jej pobliżu. Zwykle zaleca się jego zapisanie w telefonie komórkowym, ale pod innym hasłem niż „PIN”. Warto także mieć zawsze pod ręką, w kalendarzu, np. zanotowany numer do banku czy karto linii, by móc w każdej sytuacji i jak najszybciej zablokować kartę, gdy dojdzie do jej kradzieży.

Specjalne ubezpieczenia dla posiadaczy kart kredytowych w Citibanku, Deutsche Banku, Banku Zachodnim WBK 

Należy także mieć na uwadze, że obecnie pojawiają się kolejne propozycje specjalnych kart kredytowych, skierowane do turystów. Ofertę taką posiada już Citibank czy Deutsche Bank, Bank Zachodni WBK.

W Citibanku posiadacze karty kredytowej mogą skorzystać ze specjalnego Pakietu Podróżnego, który kosztuje jedynie 10 zł miesięcznie. W ramach tego pakietu ochroną zostają objęte różne sytuacje, jakie mogą się przydarzyć klientowi w czasie jego wyjazdów (leczenie poza krajem, ubezpieczenie bagażu, infolinia motoryzacyjna).

Deutsche Bank dla swoich klientów (posiadaczy karty kredytowej) przygotował ubezpieczenie podróżne Bezpieczna Podróż. Posiadacze karty kredytowej GOLD w Banku Zachodnim WBK również mogą liczyć na specjalne ubezpieczenie nawet z tytułu utraty bagażu czy opóźnienia lotu.

Posiadanie karty kredytowej to nie tylko wielka wygoda podczas płacenia dla jej posiadacza, ale też to swoisty bilet, dającym możliwość korzystania z wielu produktów finansowych, jak ubezpieczeń dla podróżujących.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!