Darmowe konto bankowe czy płatny pakiet w BPS?

W świecie, gdy banki toczą wojnę na coraz to nowsze propozycje darmowych kont bankowych pojawiają się i takie, które zaczynają wprowadzać coś zupełnie nowego – odpłatne pakiety bankowe. Ich istotą jest uiszczanie stałego abonamentu za nie, ale w zamian klient ma określone usługi świadczone przez bank. Takie rozwiązanie szczególnie w ostatnim czasie wprowadził BPS. Czy rzeczywiście jest opłacalne dla klienta?

Płatne pakiety w Banku Polskiej Spółdzielczości

Może być taniej

Płatny pakiet choć wymaga stałej opłaty abonamentowej (rzędu najczęściej 10-15 zł miesięcznie) w rzeczywistości może być tańszym dla klienta rozwiązaniem. Dlaczego? Bowiem propozycje tzw. „kont za zero” często są zbyt mocno przereklamowane i tak naprawdę wiążą się z koniecznością dodatkowych opłat za nawet najbardziej kluczowe operacje.

Możliwość zwolnienia z opłaty abonamentowej pakietu

Dla wszystkich, którzy z pesymizmem podchodzą do uiszczania stałego abonamentu przy omawianych pakietach bankowych, istnieje także możliwość zwolnienia go z tego obciążenia, jeśli utrzymuje stosunkowo wysokie saldo na swoim koncie. W przypadku Banku Polskiej Spółdzielczości są to jednak bardzo wysokie wymogi. Najczęściej tylko klient utrzymujący saldo na poziomie 2500 zł miesięcznie (Pakiet Standardowy) albo 5000 zł (Pakiet Aktywny) może liczyć na takie ulgi.

Pakiety bankowe to lepsza odpowiedź na preferencje klienta

Warto wreszcie zwrócić uwagę, że rodzące się dopiero w polskiej bankowości tzw. pakiety usług bankowych często są tworzone pod preferencje klienta. Tak więc, np. Bank Polskiej Spółdzielczości oferuje Młodzieżowy, Standardowy, Aktywy i Prestiżowy, za kwoty abonamentu miesięcznego odpowiednio: 5,10,15 i 40 zł. Każda z tych ofert zawiera inny zestaw usług bankowych, odpowiednio dopasowany do najczęstszego zapotrzebowania, zgłaszanego przed adresatów takiego rozwiązania.

Pakiety bankowe powoli wprowadzane są przez pierwsze banki, choć wymagają stałej opłaty abonamentowej stają się bardzo konkurencyjne wobec modnych ostatnio „kont za O zł”. Przede wszystkim nowe rozwiązanie nierzadko może okazać się tańsze, a na pewno już lepiej dopasowane do potrzeb klientów.

Czytaj też: