Ranking lokat bankowych – lipiec 2012!

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez totalmoney.pl, lipiec przyniósł zmiany dotyczące lokat terminowych. Pojawiły się nowe specjalne oferty promocyjne, zmiany w oprocentowaniu oraz nowe banki – liderzy w rankingu lokat bankowych, obecnie proponowanych klientom.

ranking lokat bankowych lipiec 2012

 Idea Bank liderem lokat jednomiesięcznych!

Dla klientów chcących założyć lokaty na okres jednego miesiąca najkorzystniejsza nadal pozostaje oferta Idea Banku – tzw. Lokata z Kuponem VII. Jej oprocentowanie nominalne sięga aż 9,0%, odsetki pomniejszone o kwotę podatku to 30,37 zł. Można ją już zakładać przy wynoszącym zaledwie 1000 zł kapitale minimalnym.

Na drugim miejscu plasuje się Lokata standardowa w Eurobanku. Jej oprocentowanie jest znacznie mniejsze – jedynie 4,50%, ale za to spłacane odsetki to niewiele ponad 15 zł. Również  niskie są wymogi minimum kapitałowego, by skorzystać z takiego rozwiązania – wymaga się jedynie 200 zł, ale za to konieczne jest posiadanie konta w tym banku. Równie korzystna jest oferta BGŻ Banku (oprocentowanie – 4,40%, 14,85 zł – odsetki, ulokowanie minimum 500 zł i posiadanie konta – wymogi).

 Pierwsza lokata (3 miesiące) w Meritum Banku

W kategorii lokat trzymiesięcznych zdecydowanie najkorzystniejsza jest tzw. Pierwsza lokata w Meritum Banku. Jej atuty to przede wszystkim: wysokie oprocentowanie (8,50 %), spłacane odsetki 86,06 zł i proste wymogi, by założyć taką lokatę (ulokowanie co najmniej 500 zł i posiadanie konta w Meritum Banku). Na drugim miejscu ex aequo znalazły się dwie propozycje neoBank online – Lokata Fantastyczna Siódemka oraz Lokata Mistrzowski Procent. Obie lokaty dają stosunkowo wysokie oprocentowanie (6,60-7%), niemniej jednak nie każdego będzie stać na ich uruchomienie, bowiem trzeba zdeponować co najmniej 5000 zł.

 Oferty lokat półrocznych podobne w bankach

Jeśli chodzi natomiast o propozycje dla lubiących deponować na dłużej – lokat półrocznych, zwycięskie okazały się propozycje Alior Sync (Lokata standardowa), FM Bank (FM Lokata), Meritum Banku (Standardowa lokata internetowa). Wszystkie mają bardzo zbliżone parametry: oprocentowanie na poziomie 6,20 – 6,50%, koszty spłacanych odsetek około 120 – 130 zł. Ponadto we wszystkich powyższych lokatach klient, by je uruchomić musi ulokować co najmniej 1000 zł i posiadać konto w danym banku. Jedynie FM Bank nie stawia takiego wymogu.

 FM Lokata w FM Banku najlepszą lokatą roczną

Najkorzystniejszą wg totalmoney.pl ofertę lokaty rocznej opracował na chwilę obecną FM Bank. Gwarantuje ona stosunkowo wysokie oprocentowanie nominalne (6,40%) i jest dostępna prawie dla każdego, wystarczy bowiem ulokować 1000 zł, by ją założyć. Na drugim miejscu znalazły się równorzędnie dwa produkty bankowe: Lokata Standardowa Internetowa Meritum Banku (6,30%) oraz Lokata Direct + Internet Santander Consumer Banku (6,30%). Zaskoczeniem natomiast jest zmiana pozycji Lokaty WIBOR Plus (6,24%) banku FM, która awansowała na trzecie miejsce z zajmowanego niegdyś piątego w tym rankingu. Nastąpiło to głównie na skutek wzrostu jej oprocentowania o 0,18%.

Rynek depozytów terminowych to dla wielu przestrzeń do bezpiecznego lokowania kapitału. Warto jednak mieć na uwadze, że oferowane lokaty mocno się między sobą różnią. Konieczne jest więc przeanalizowanie różnych ich wariantów zanim zdecydujemy się na ostateczne zdeponowanie naszych środków.

Czytaj też: