Konto firmowe z księgową, kadrową oraz doradcą

Chyba każdy przedsiębiorca marzy o darmowej pomocy księgowej, kadrowej oraz doradcy finansowego. Z reguły takie profesjonalne usługi są dość drogie. Jak zatem zminimalizować koszty? Wystarczy skorzystać z ofert banków, gdzie pomoc księgowej, kadrowej oraz doradcy finansowego przedsiębiorca otrzyma przy koncie firmowym.

Funkcjonalność kont firmowych

konto firmowe z doradcąWiele spośród banków funkcjonujących na polskim rynku oferuje coraz bardziej funkcjonalne konta firmowe dla przedsiębiorstw. Poza standardowymi usługami coraz częściej pojawiają się dodatkowe, opierające się na pomocy specjalistów w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Konto firmowe z osobistym doradcą bankowym

Credit Agricole oferuje swoim klientom możliwość założenia konta firmowego z osobistym doradcą bankowym, którego zadaniem jest przedstawianie najkorzystniejszych ofert dla przedsiębiorcy, pomoc w negocjowaniu warunków z bankiem oraz pozostałych transakcjach bankowych, na przykład w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego i konieczności ustanowieniu hipoteki.

Konto firmowe z programem do prowadzenia księgowości

Jedną z najciekawszych ofert kont firmowych posiada mBank. W ramach konta firmowego mBiznes przedsiębiorcy mogą korzystać z platformy mikroFirmy.pl, za pomocą której przedsiębiorca może uzyskać wiele informacji na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Oprócz tego w ramach konta firmowego mBank oferuje program do księgowości. Jest on darmowy przez pierwsze 6 miesięcy użytkowania konta firmowego. Dodatkowo klient otrzymuje kalendarz przedsiębiorcy oraz 200 złotych na reklamy w google.pl. W ramach bankowości korporacyjnej mBank nowym przedsiębiorstwom udostępnia wniosek CEIDG-1, który można zapisać w formacie PDF lub wysłać do urzędu.

Konto firmowe z prawnikiem

Konto firmowe z prawnikiem oferuje Toyota Bank. Propozycja ta jest doskonała dla przedsiębiorców obawiających się komplikacji prawnych oraz wszelkich sytuacji spornych. Jeżeli takowe zaistnieją zawsze mogą skorzystać z fachowej porady oraz pomocy w rozwiązaniu sprawy. Pomoc prawnika jest nieustanna. Oznacza to, że należy z niej korzystać nie tylko w chwilach kłopotów, lecz także wątpliwości co do rozwiązań prawnych. Konto firmowe z prawnikiem w Toyota Banku jest darmowe, jedynie korzystanie z pomocy prawnika kosztuje miesięcznie 100 zł.

Konto firmowe z jednym okienkiem i księgową

Idea Bank początkującym przedsiębiorcom zapewnia przy koncie firmowym usługę jednego okienka. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe zarejestrowanie nowej działalności. Dla osób, które chcą rozwiać swoje wątpliwości podatkowo-księgowe Idea Bank wraz z Tax Care umożliwił kontakt z doświadczoną księgową w oddziałach banku.

Wybrane oferty kont firmowych:

Pozafinansowe oferty dla przedsiębiorców w wybranych bankach
Nazwa banku Nazwa konta Opłata za konto Dodatkowe oferty
Credit Agricole Sonata Biznes/Symfonia Biznes
Sonata Biznes – 0 zł/10 zł/20 zł1)
Symfonia Biznes – 0 zł/15 zł/30 zł2)
Pomoc indywidalnego doradcy bankowego
mBank mBIZNES 0 zł Dostęp do platformy mikroFirmy.pl, udostępnienie internetowego wniosku CEIDG-1,
Idea Bank Konto Idealna Firma/Konto Firma to Zysk
Konto Idealna Firma – 0 zł
Kont Firma to Zysk – 0 zł/4,99 zł3)
Usługa Jedno Okienko, możliwość konsultacji z księgową, Conciergie Urzędowe
Toyota Bank Konto z Prawnikiem 0 zł/100 zł4) Stała opieka prawnika lub radcy prawnego
1) 0 zł w Ofercie Powitalnej przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta, 10 zł jeżeli na koncie występuje przeciętne miesięczne saldo w wysokości min. 5000 zł, 20 zł w pozostałych przypadkach
2) 0 zł w Ofercie Powitalnej przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta, 15 zł jeżeli na koncie występuje przeciętne miesięczne saldo w wysokości min. 10000 zł, 30 zł w pozostałych przypadkach
3) 0 zł pod warunkiem miesięcznego wypływu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł. W przeciwnym razie – 4,99 zł
4) 0 zł za prowadzenie rachunku bieżącego, 100 zł za obsługę prawną na terenie Polski (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)

Czytaj więcej: