Niebezpieczne przelewy z Facebook’a

W ostatnim czasie wykryto funkcjonowanie nielegalnej strony, która przechwytuje dane logowania do kont użytkowników Facebook’a. Użytkownicy otrzymują informację o zezwolenie na uruchomienie określonej aplikacji, po czym zostają przekierowani na stronę do złudzenia podobną do Facebook’a. Tam ponownie muszą wpisać dane do logowania, które są przechwytywane.

Czy przelewy przez Facebook’a są bezpieczne?

alior syncMożliwość wykonywania przelewów przez Facebook’a zaproponował nowy bank internetowy – Alior Sync. Wysokości przelewanych kwot nie mogą być wysokie, lecz użytkownicy platformy Facebook obawiają się o bezpieczeństwo swojego konta w Alior Sync.Ponadto z podobnym rozwiązaniem od przyszłego roku ma wystartować internetowy mBank.

Przedstawiciele zarówno Alior Sync, jak i mBanku zapewniają, że przelewy z Facebooka są i zostaną bezpieczne. Istnienie takiej strony nie ma możliwości wpłynięcia w jakikolwiek sposób na funkcjonowanie konta osobistego w Alior Sync czy mBanku. Integracja konta bankowego z Facebook’iem oznacza jedynie podpięcie numeru konta użytkownika do profilu w portalu, a dostęp do numeru rachunku bankowego nie stwarza zagrożenia.

Alior Sync nie podaje ilu klientów korzysta do tej pory z platformy Facebook, ale udostępnił informację o posiadaniu już 40 000 użytkowników bankowości internetowej. Wbrew potocznej nazwie przelewy „na Facebooku” są realizowane w systemie bankowym. Faktycznie są to więc transakcje bankowe, gdzie odbiorcą jest po prostu znajomy z Facebooka.
Eksperci uważają jednak, że połączenie platform bankowości z Faceboo’kiem jak najbardziej będzie polem do popisu dla internetowych oszustów. Przede wszystkim chodzi o to, że hakerzy zdobędą dostęp do konta na Facebook’u dzięki czemu będą mogli bez problemu przelewać pieniądze. Pieniędzy nie będzie już chronił skomplikowany system zabezpieczeń stosowany w aplikacjach transakcyjnych banków.

Więcej o bankowości internetowej Alior Sync:

Zobacz także: