BOŚ Bank zmienia cennik

BOŚ Bank poinformował swoich klientów o podwyżkach za użytkowanie kont osobistych. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 1 września 2012 roku.

Wyższe ceny za konta osobiste w BOŚ Banku

Bank Ochrony Środowiska zamierz zwiększyć opłaty przede wszystkim za użytkowanie kart debetowych oraz obsługi wybranych pakietów. Ponadto spadną limity bezpłatnych wypłat z bankomatów.

Nowe stawki opłat i prowizji za konta osobiste

konto osobiste BOŚ BankBOŚ Bank od 1 września będzie pobierał miesięczną opłatę za użytkowanie karty debetowej na poziomie 3 złotych. Opłatą nie będzie objęte jedynie kont VIP. Bank podwyższy oprócz tego stawkę za prowadzenie konta osobistego Start z 8 do 10 zł. W pakietach Konta Start oraz e-konta bank obniży liczbę miesięcznych bezpłatnych wypłat gotówki z obcych bankomatów z 4 do 2 wypłat. Za kolejne wypłaty z obcych bankomatów użytkownicy kont będą płacić nie 3, lecz 5 zł.

We wszystkich pakietach pojawia się też dodatkowa opłata w wysokości 6 zł za przelew na własny rachunek bieżący związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Konta osobiste z limitami debetowymi również zostały objęte nową opłatą. Tym razem bank będzie pobierał co miesiąc 3 zł za odnowienie limitu debetowego w koncie. Co ciekawe BOŚ Bank chcąc ustrzec się przed szybkim zamykaniem nowo założonych kont wprowadził opłatę za zamknięcie konta. Każdy klient, który zamknie konto osobiste w ciągu 90 dni od jego otwarcia poniesie koszt 35 zł!

Zmiany w cenniku dotyczą nie tylko nowych ofert kont osobistych, ale także ofert już wycofanych. Opłata za prowadzenie Ekokonta wzrośnie z 10 do 12 zł, opłata za Pakiet Ekokonto Plus z 11 do 12 zł, i za e-Konto Wyjątkowe Plus z 7 do 12 zł. Podobnie jak we wszystkich konta, tak i w tych bank zastosuje miesięczną opłatę za użytkowanie karty debetowej na poziomie 3 zł. Wcześniej BOŚ Bank pobierał opłatę roczną w wysokości 20 zł. Mnożąc 3 złote przez 12 miesięcy w skali roku dopłacimy obecnie 16 zł za użytkowanie karty.

Od podwyżki nie uchronią się także karty kredytowe. Visa Classic będzie miała stałą stawkę 90 zł, a Visa Gold 150 zł. Przed podwyżką dostępne były dwa warianty kart – tańszej i droższej – w zależności od stawki oprocentowania.  Wydanie i użytkowanie dodatkowej karty kredytowej będzie kosztowało odpowiednio 75 zł i 100 zł.

Czytaj więcej: