Grupa UniCredit Polska

Grupa UniCredit to mający siedzibę w Rzymie międzynarodowa instytucja finansowa, która w kilkudziesięciu krajach europejskich prowadzi działalność bankową.

UniCredit w Polsce

W 1999 r. Bank Pekao SA został sprywatyzowany i prawie 53% akcji tego banku należy obecnie do grupy UniCredit.

W 2007 roku bank Pekao przejął również większość Banku BPH, co jak czytamy na stronie banku było „Przedsięwzięciem zdecydowanie najtrudniejszym w długiej historii Banku”.

W ostatnich latach bank przeszedł wiele zmian – wprowadził nowy model obsługi klientów i nowoczesne produkty bankowe, za co zyskał liczne wyróżnienia w dziedzinie informatyzacji i odpowiedzialności społecznej.

Od czerwca wdrażana jest też w życie nowa identyfikacja wizualna banku – nowe logo o barwy.  Zmiana oznakowania była krytykowane głośno w mediach, gdyż mnóstwo osób przywiązanych było do tradycyjnego wizerunku, jednak władze argumentowały, że było to celowe działanie mające dodać nowoczesności marce PEKAO.

Produkty Pekao

Bank Pekao obsługuje klientów indywidualnych, firmy oraz korporacje. W ofercie znajdziemy konta bankowe, karty kredytowe, szeroki wybór różnych form kredytowania, a także leasing i dedykowane produkty dla klienta korporacyjnego.


Tags: ,