Promocyjne produkty Mbanku i Credit Agricole – czyli czy można opłacać rachunki i zarabiać równocześnie?

Jeden z polskich banków wprowadził możliwość zwrotu nawet 10% kwoty wydanej na opłaty. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić żeby móc zarabiać na wydawaniu.

Banki od dłuższego czasu oferują produkty w których można uzyskać częściowy zwrot kwoty wydanej na zakupy (np. Mbank), jednak pieniądze które wracały do portfela nie przekraczały miesięcznie kwoty 50 zł.

W ostatnim czasie na rynku pojawił się produkt, który oferuje klientom banku Credit Agricole większy zwrot za opłacone rachunki. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanemu przez bank produktowi.

Wymagania

Czy świnka skarbonka to dobry sposób na przechowywanie oszczędności w XXI wieku?

Aby skorzystać z oferty, przede wszystkim należy otworzyć rachunek bankowy o nazwie Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM w banku Credit Agricole w momencie trwania oferty promocyjnej, czyli od 12 stycznia do 28 lutego 2013 roku.

Dodatkowo należy złożyć wniosek o wydanie karty debetowej do konta.

Należy zabezpieczyć stały miesięczny przychód np. wynagrodzenie z umowy o pracę. Gdy powyższe warunki zostaną spełnione należy dokonać zgłoszenia odbiorcy promocyjnego na specjalnym druku, przesyłając do banku kopie dokumentu potwierdzającego naliczenie opłat za media (tj. woda bieżąca i/lub podgrzanie wody i/lub odprowadzenie ścieków,energia elektryczna,gaz, dostęp do internetu,telefon komórkowy,telefon stacjonarny).

Najlepszym potwierdzeniem naliczenia opłat jest faktura VAT, ponieważ zawiera wszystkie dane wymagane przez bank, mianowicie jest wystawione przez dostawcę mediów, zawiera imię i nazwisko osoby biorącej udział w promocji banku, lub jej małżonka/i, oraz adres nieruchomości do której dostarczane są media.

Korzyści

Korzyści w wysokości 10% netto (czyli po uwzględnieniu podatku) od płatności promocyjnej – czyli za media wcześniej zgłoszone na specjalnym druku- będą przyznane w momencie dokonania płatności z konta. Szkopuł w tym, że zwrot za dokonane płatności będzie dokonywany tylko w przeciągu 5 miesięcy od dnia w którym przystąpiliśmy do promocji, dodatkowo został określony górny próg jaki bank przeleje na konto w formie odsetek promocyjnych – 200 zł netto.

Po głębszej analizie danego produktu bankowego należy przyznać, że reklama w radiu i telewizji wygląda ładniej niż w rzeczywistości.