Kredyt gotówkowy w Alior Banku

Wydatków co niemiara, a pieniędzy brak. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z ofert kredytów bankowych pomagających w ujarzmieniu domowych wydatków. Przed dokonaniem wyboru najlepiej zapoznać się z produktami większej ilości banków. Ten artykuł wprowadzi Cię w świat kredytów gotówkowych proponowanych przez Alior Bank.

Skorzystanie z oferty Alior Banku wymusza na kredytobiorcy spełnienie podstawowych warunków określonych w regulaminie, mianowicie:

  • posiadanie stały adres zamieszkania w Polsce;
  • korzystanie z pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • wygenerowanie zdolności kredytowej;
  • ustanowić zabezpieczenie spłaty kredytu, w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu powyżej 150 000 zł.

Miłym zaskoczeniem jest możliwość ubiegania się o wspólny kredyt maksymalnie przez 3 osoby, które nie muszą być ze sobą spokrewnione.

Alior bank kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy w Alior Banku

Bank nie pobiera prowizji od udzielonej pożyczki gotówkowej, ustala oprocentowanie na podstawie zdolności kredytowej oraz okresu kredytowania.

Przy pożyczkach udzielanych na okres poniżej 5 lat oprocentowanie jest stałe i wynosi w granicach od 10%-21%, natomiast oprocentowanie wszystkich pożyczek zaciąganych na okres powyżej 5 lat, uzależnione jest od zmiany stopy WIBOR 3M (czyli oprocentowanie kredytów na polskim rynku międzybankowym) powiększonej o marżę w wysokości od 4,5%-18%.

Konkurencyjnym posunięciem ze strony banku jest oferta gwarancji najniższej raty, umożliwiająca obniżenie oprocentowania kredytu zaproponowanego przez Alior bank, pod warunkiem udokumentowania za pomocą formularza informacyjnego z innego banku możliwości zaciągnięcia kredytu na lepszych warunkach.

Z promocji gwarancji niższej raty mogą skorzystać osoby finansujące swoje potrzeby za pomocą pożyczki opiewającej na kwotę wyższą niż 150 000 zł.

Bank nie wymaga otwarcia rachunku bankowego w ich oddziale, jako wymóg konieczny zaciągnięcia pożyczki, pieniądze wręczane są „do ręki” w postaci gotówki. Spłaty mogą być dokonywane w oddziale banku lub w postaci przelewu z rachunku bankowego prowadzonego przez inny bank.