Ranking kont oszczędnościowych

Jeżeli przekonałeś się, że trzymanie oszczędności w skarpetce w koziołki nie jest najlepszym sposobem, jednak nie wiesz w jakim banku i na jakim koncie oszczędnościowym je umieścić, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zmiany podstawowych stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej na początku roku odcisnęły swoją pietę również w sferze kont oszczędnościowych. Banki nie są chętne do przyznawania większego oprocentowania niż 5%. Niewiele banków zdecydowało się na przekroczenie tej granicy.

Założenia przyjęte w rankingu kont oszczędnościowych

W porównaniu zostały przedstawione banki, które nie wymagają posiadania rachunku osobistego, ominięto również banki które wymagają spełnienia dodatkowych w danym banku.

W założeniu wpływ na rachunek wynosi 5 000 zł i zostanie zdeponowany na 1 miesiąc od dnia 11 marca 2013 do 11 kwietnia 2013 roku. Dodatkowo Odsetki zostaną zaokrąglone do pełnych złotych w taki sposób, że poniżej 0,5 zł w dół natomiast powyżej 0,5 zł w górę.

Bank Nazwa konta oszczędnościowego Oprocentowanie Stan na koniec miesiąca

1

Citi Handlowy

Konto Super Oszczędnościowe

5,00%

5017

2

BGŻOptima

Konto BGŻOptima

4,60%

5016

3

PKO BP

Konto oszczędnościowe plus

3,94%

5014

4

BOŚ

Ekoprofit

3,75%

5013

5

Volkswagen Bank Polska

Plus konto

3,50%

5012

6

Alior Bank

Konto Oszczędnościowe

3,50%

5012

7

Invest -Bank

Konto Oszczędnościowe – Grosik

3,40%

5012

8

BZ WBK

Konto oszczędnościowe

3,25%

5011

Najlepsze konto oszczędnościoweDzięki kontu oszczędnościowemu można zarabiać bez zamrażania środków na lokacie

Spośród kont spełniających założenia, okazało się że najlepiej zarabiającym kontem oszczędnościowym jest Konto Super Oszczędnościowe oferowane w banku Citi Handlowy. Po miesiącu depozyt zwiększyłby swoją wartość o 17 zł.

Z kolei na ostatnim miejscu naszego rankingu uplasował się bank BZ WBK z kontem oszczędnościowym oprocentowanym na poziomie 3,25% w skali roku.

Tylko Citi Handlowy i BGŻ Optima proponują oprocentowanie w granicach 4-5%, pozostałe banki pozostają przy stopie procentowej poniżej 4%.

Warto jednak pamiętać, że w zestawieniu nie zostały przedstawione oferty banków oczekujących posiadanie w ich banku dodatkowo konta osobistego, dlatego warto najpierw dowiedzieć jaką możliwość proponuje bank w którym posiadamy konto bieżące.