Konto osobiste Volkswagen Bank

Volkswagen Bank w większości kojarzony jest z leasingem samochodowym. Mało kto wie, że bank udostępnia również inne produkty takie jak konta osobiste, lokaty czy kredyty. Jeżeli nie wierzysz przeczytaj artykuł i dowiedz się na jakich warunkach prowadzone są konta osobiste.

Volkswagen Bank oferuje szeroką gamę produktów bankowych.

Oferta Volkswagen Banku nie kończy się na leasingach i kredytach samochodowych, możesz również założyć tam konto osobiste.

Konto osobiste e-direct w Volkswagen Bank może być prowadzony w trzech pakietach, do wyboru:

  • standardowy,
  • srebrny,
  • złoty.

Standardowe konto osobiste

Posiadacz pakietu standard nie ponosi praktycznie żadnych opłat. Zarówno założenie jak i prowadzenie konta jest darmowe. Nie musi tez płacić za przelewy oraz zlecenia złożone przez internet. Posiadacz rachunku w pakiecie standardowym otrzymuje kartę Visa Elektron „za free”, dodatkowo każda wypłata z bankomatu powyżej 400 zł jest również zwolniona z opłat. Jeżeli jednak wypłacona kwota jest mniejsza niż 400 zł, bank pobierze opłatę w wysokości 1,5 zł, natomiast koszt wypłaty gotówki z bankomatów zagranicznych to 10 zł.

Srebrny e-direct

Srebrny pakiet w teorii posiada wszystko to co standardowy plus wysoki limit kredytowy z niższym oprocentowaniem, rozszerzony pakiet ubezpieczeń. Przeglądając aktualny cennik, już na wstępie można zauważyć co najmniej 2 różnice.

Po pierwsze miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł. Po drugie zarówno od wypłaty z bankomatów w kraju jak i za granicą jest pobierana opłata w wysokości 2,5% jednak nie mniej niż 10 zł. Pozostałe warunki są zbliżone do pakietu standard np. za wydanie karty classic nie zostają pobrane opłaty.

W zamian za wyższe koszty utrzymania rachunku, wraz z aktywacją konta posiadacz pakietu silver zostaje objęty darmowym ubezpieczeniem związanym z użytkowaniem kart płatniczych oraz szeroką gamą czynności zabezpieczających posiadacza aktywnej karty VISA Classic przed ryzykiem wystąpienia niechcianych, niekorzystnych zdarzeń w życiu (OC) jak i w podróży (NNW, Car assistance, koszty leczenia, assistance turystyczne).

Złoty pakiet czyli jaki?

Przy wyborze pakietu gold (złoty), należy liczyć się z naliczeniem opłat w wysokości 20 zł miesięcznie za prowadzenie konta. Koszt wypłaty gotówki z bankomatu jest identyczny jak w pakiecie silver. Posiadacz pakietu złotego również nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z dokonywanie transakcji za pośrednictwem dyspozycji złożonych przez internet.

Pakiet również oferuje ochronę związaną z użytkowaniem kart płatniczych oraz OC z tym, że suma ubezpieczeniowa w pakiecie gold jest w większości przypadków dwa razy większa niż w pakiecie silver.