Porównanie kart kredytowych!

Posiadanie karty kredytowej w XXI wieku jest coraz bardziej powszechne. To zasługa wielu korzyści, jakie ona daje. Oferta banków oraz innych podmiotów finansowych w tej dziedzinie jest bardzo szeroka. Na polskim rynku finansowym jest ona dostępna w aż 95 rodzajach, jak wynika z danych, które prezentuje Gazeta Prawna. Warto poznać jej specyfikę i wskazać podmioty, które oferują ją na najkorzystniejszych warunkach. 

Czym jest karta kredytowa i jak z niej korzystać?

Karta kredytowa to typowy rodzaj karty płatniczej. Posiadacz ma na niej przyznaną przez wydawcę karty określoną pulę gotówki, tzw. limit kredytowy. Operacje, które za jej pośrednictwem realizuje, są następnie rozliczane w ramach tego limitu. Za prowadzenie tego typu działań banki naliczają dla siebie odpowiednie zaś wynagrodzenie w postaci oprocentowania karty kredytowej. Posiadacz karty ponosi je również wtedy, gdy w ogóle nie korzysta z takiej karty. Może zaś być z niego całkowicie zwolniony, gdy aktywnie korzysta z karty i zaciągnięte na niej zadłużenie na poczet transakcji terminowo spłaci. Oferta kart kredytowych jest dzisiaj bardzo bogata. Różnią się one przede wszystkim wysokością naliczanego za ich prowadzenie oprocentowania oraz walorami dodatkowymi, jak na przykład prezenty, rabaty dla aktywnych posiadaczy karty. W praktyce, wybierając kartę kredytową, zdaniem specjalistów, należy kierować się dwoma kryteriami, a więc wysokością rocznej opłaty za prowadzenie karty i stawką jej oprocentowania.

Najniższe opłata roczna za prowadzenie karty kredytowej w mało popularnych bankach

Jak wynika z dokładnego zestawienia kart kredytowych, oferowanych w polskim sektorze bankowym, które opublikowała w 2014 Gazeta Prawna, najniższą opłatę roczną za prowadzenie karty kredytowej naliczają mało popularne lub też dopiero debiutujące w polskim sektorze bankowym placówki. Najtaniej jest w Sygma Banku. To podmiot, który specjalizuje się w udzielaniu kredytów konsumenckich, i jest polskim odziałem zagranicznej instytucji finansowej. W Polsce zadebiutował w roku 1999 jako udziałowiec w firmie Finplus SA. Jako samodzielny podmiot bankowy działa zaś dopiero od roku, gdyż to właśnie w 2013 została otwarta jego pierwsza placówka w Toruniu. Obecnie w swojej gamie produktowej ma ponad 1189 tys. kart kredytowych (stan na koniec III kw. 2012) w tym ponad 600 tys. kart bezstykowych – jak wynika z najnowszych raportów na temat kart zbliżeniowych w Polsce. Tu za prowadzenie więc karty kredytowej w skali roku klient zapłaci jedynie 36 zł. Równie tanio jest w Banku Pocztowym. Ten działa na polskim rynku od roku 1990, ale to dopiero w latach 2007 – 2010 zaczął odgrywać poważniejszą rolę w polskiej bankowości, uruchamiając bankowość elektroniczną oraz darmowy dostęp do kont osobistych swoim klientom. Za prowadzenie kart kredytowych pobiera opłatę roczną 48 zł. Stawki te są naprawdę niewielkie. Dla porównania warto zaznaczyć, że wiele banków żąda znacznie większych opłat, a więc Credit Agricole  (200 zł) czy Raiffeisen Polbank (150 zł).

<<Ranking kard kredytowych>>

W rankingach wiedzie prym oferta Banku BPH  w postaci karty MasterCard Gold Program Komfort

Choć oprocentowanie i opłata roczna są podstawowymi determinantami, które przesadzają o opłacalności wyboru danej karty kredytowej, warto także analizować jej inne funkcje. W rankingach i opiniach Internautów coraz częściej przywołuje się Bank BPH jako podmiot, który oferuje ją na najkorzystniejszych warunkach. Czym więc wyróżnia się na tle innych kart kredytowych MasterCard Gold Program Komfort od Banku BPH? Przede wszystkim jej posiadanie jest niekosztowne. Oprocentowanie wynosi zaledwie 8,40%. Roczna opłata za jej prowadzenie to 190 zł. Klient ma jednak możliwość uzyskania jej zwrotu, jeśli w ciągu dwunastu pełnych okresów rozliczeniowych, które  poprzedzają pobranie tej opłaty, na rachunku karty zostaną zaksięgowane transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 20000,00 PLN. Samo jej wydanie również jest darmowe, jeśli jej posiadacz w ciągu pierwszych trzech okresów rozliczeniowych wykona za jej pomocą transakcje na kwotę co najmniej 5000 zł. Ponadto użytkownicy MasterCard Gold Program Komfort mogą korzystać z innych udogodnień Banku BPH. Mają więc zagwarantowane bezpłatne ubezpieczenie na wypadek kradzieży rabunkowych z tejże karty bądź gdy dojdzie do kradzieży towarów, które za jej pośrednictwem nabyli.

<<Aktywuj MasterCard Gold Program Komfort>>

Posiadanie karty kredytowej jest nie tylko wygodne, ale również i opłacalne. Banki za jej prowadzenie pobierają co prawda opłatę roczną oraz naliczają oprocentowanie. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku aktywnego korzystania z karty, zwykle koszty te są anulowane. Decydując się na jej nabycie, warto zapoznać się z najnowszymi rankingami kart kredytowych. Każdy znajdzie tam zapewne rozwiązanie idealne dla siebie i swoich potrzeb.