W jakim banku warto otworzyć rachunek firmowy z transakcjami walutowymi?

Założenie konta dla firmy jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego przedsiębiorcy. Oferty banków w tym względzie są bogate. Niemniej jednak tylko nieliczne placówki proponują naprawdę innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania w dobrej cenie. W obecnym czasie – zglobalizowanego świata i umiędzynarodowionych stosunków gospodarczych ogromnie ważne jest posiadanie konta firmowego z transakcjami walutowymi. Jakie więc konto firmowe i w którym banku warto wybrać?

Deutsche Bank wiedzie prym w rankingu grudniowym kont firmowych

Gdyby kierować się najnowszym rankingiem kont firmowych (grudzień 2014) to zdecydowanie najbardziej opłacalne jest zakładanie konta firmowego w Deutsche Banku. Przede wszystkim dlatego, że przedsiębiorca nic nie płaci za założenie i prowadzenie takiego rachunku, jak również za realizowane przelewy. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Meritum Bank, zaś na trzecim ING Bank Śląski. Swoją pozycję na podium zawdzięczają przede wszystkim temu, że posiadacz konta firmowego ma tu dostęp do innowacyjnej i zbliżeniowej bankowości elektronicznej, jak również dzięki niskim kosztom dla klienta posiadania tu rachunku bankowego.

 

<<Ranking kont firmowych z transakcjami walutowymi>>

 

Wszyscy liderzy rankingu oferują transakcje walutowe na koncie firmowym

Wszyscy liderzy analizowanego rankingu umożliwiają posiadaczom konta firmowego wykonywanie transakcji walutowych. Stanowi to jeden z podstawowych produktów powiązanych, jakie ma zagwarantowane u nich klient. W przypadku jednak Deutsche Banku oferta w tym względzie jest najszersza na tle pozostałych podmiotów. Dlaczego? Otóż Deutsche Bank jako jedyny oferuje do konta firmowego prowadzenie pomocniczego rachunku walutowego w aż trzynastu walutach. Jest to zdecydowanie ewenement w polskim sektorze bankowy. Meritum Bank również taki rachunek pomocniczy prowadzi, ale tylko w dziewięciu walutach. Uplasowany zaś na trzecim miejscu w analizowanym rankingu ING Bank Śląski tylko w trzech walutach i co więcej, pobiera za to dla siebie dodatkową opłatę miesięczną w wysokości 19 zł.

 

<< Załóż konto firmowe w Deutsche Banku>>

 

Analiza ofert kont firmowych z transakcjami walutowymi pokazuje, że zdecydowanie najbardziej jest opłacalne otwieranie konta tego typu w Deutsche Banku. Przedsiębiorca poniesie tu najmniejsze koszty w związku z jego prowadzeniem. Jednocześnie ma zagwarantowane bezpłatne korzystanie z rachunku pomocniczego (walutowego) w aż trzynastu walutach.