Najlepiej oceniane systemy bankowości internetowej!

Bankowość internetowa jest dzisiaj bliska prawie każdemu Internaucie. Codziennie kolejne osoby decydują się na posiadanie e-bankowości. To naturalna konsekwencja jej wielu zalet. Przede wszystkim jej posiadacze mają całodobowy dostęp do środków finansowych na rachunku bankowym. Mogą zlecać przelewy o każdej porze dnia i nocy. Korzystanie z niej jest również całkowicie bezpieczne. Podobnych jej atutów można wymieniać znacznie więcej.  Warto zadać więc pytanie, które systemy bankowości internetowej są najlepiej oceniane?

Popularność bankowości internetowej wśród Polaków cały czas rośnie

Bankowość internetowa jest rozwiązaniem, które w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że w samym roku 2011 aż 16,8 mln Polaków miało podpisaną, aktualną umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej. Szacuje się, że co najmniej 10 mln Polaków aktywnie korzysta z bankowości internetowej. Można więc w uproszczeniu przyjąć, że 1/4 klientów polskiego sektora bankowego zaufała temu rozwiązaniu. To plasuje Polskę na 20 miejscu w zestawieniu krajów, w których bankowość elektroniczna posiada największą ilość użytkowników. Cały czas widać, że liczba osób, które mają e-konto bankowe rośnie.  Polacy korzystają wreszcie nie tylko z bankowości elektronicznej, ale również i z Phone bankingu, mobilne bankingu czy wszelakiego rodzaju kart płatniczych i bankowych.

<<Czytaj więcej o genezie bankowości internetowej w Polsce>>

Najbardziej popularne są wciąż pierwsze systemy bankowości internetowej

Szukając najbardziej sprawdzonych systemów bankowości internetowej, dostępnych na polskim rynku, eksperci wielokrotnie wskazują, że to  tak naprawdę systemy, które jako pierwsze pojawiły się na polskim rynku usług finansowych, zasługują na najlepsze rekomendacje. To one wreszcie cieszą się największym zaufaniem Polaków. Jest to zaś system bankowości elektronicznej Banku PEKAO SA oraz banku wirtualnego mBanku. Rewolucją w tej sprawie było również zakupienie banku Inteligo przez PKO BP. Następnie PKO BP wprowadził na rynek specjalne konto internetowe dla osób indywidualnych INTELIGO. O jego fenomenie świadczy najlepiej fakt, że w 2007 i 2010 zostało wyróżnione w kategorii najlepsze konto internetowe w Polsce.  Do dzisiaj system bankowości internetowej PKO BP można zaliczyć w poczet jednego z najlepszych. Obecnie również popularne i ogromnie funkcjonalne są e-konta w nowo tworzonych bankach internetowych, jak na przykład Alior Sync.

<<Skorzystaj z bankowości internetowej PKO BP>>

Bankowość internetowa cieszy się niegasnącą popularnością wśród polskich Internautów. Korzystanie z niej jest źródłem wygody, większej satysfakcji i niższych kosztów transakcji dla jego posiadaczy. Obecnie większość banków oferuje e-konta. Ich oferty są mocno zróżnicowane. Decydując się na ostateczny wybór, warto wziąć pod uwagę rozwiązanie najbardziej sprawdzone.