Konto firmowe w Meritum Banku!

Prowadzenie działalności gospodarczej bez posiadania konta firmowego jest dzisiaj praktycznie niemożliwe. Tę zależność doskonale uświadamiają sobie instytucje bankowe, stąd posiadają szeroką ofertę kont firmowych. Przedsiębiorca staje więc przed dużym wyzwaniem, jak wybrać tę, która jest najkorzystniejsza.  W czym więc tkwi fenomen dobrego konta firmowego? Należy szukać najtańszego czy może najbardziej wielofunkcyjnego?

Cechy idealnego konta bankowego dla firm

Konto bankowe dla firm , które warto założyć, powinno być przede wszystkim prowadzone w niskiej cenie. Co to oznacza? Najlepiej by jego założenie i późniejsze prowadzenie (przynajmniej przez pewien okres) było nieodpłatne. Warto wreszcie korzystać z oferty banków, które są bankami inwestycyjnym, a więc posiadaczom kont firmowych chcą udzielać kredytów na rozwój firmy czy sfinansowanie innych celów biznesowych. Dobre konto firmowe zdaniem ekonomistów to wreszcie takie, które gwarantuje jego właścicielowi dodatkowe, darmowe udogodnienia, jak na przykład korzystanie z kart kredytowych, płatniczych, nowoczesnej bankowości elektronicznej, jak i pozwala na nieodpłatne dokonywanie wszelakich z niego przelewów online. Warto wreszcie, przy wyborze konta dla firmy, zwrócić uwagę na mankamenty prawne. Zaleca się zakładanie takiego konta w bankach, które oferują jasne i przejrzyste zasady nie tylko jego utworzenia, ale i rozwiązania w dogodnym dla kontrahenta terminie. Każdy przedsiębiorca musi dzisiaj liczyć się z ryzykiem rynkowym, a więc i tym, że jego firma może nie sprostać wymogom kapitalizmu i niebawem zakończyć swoją działalność. Stąd ważne jest, by założone konto firmowe mógł w każdej chwili bez problemu zlikwidować, nie ponosząc żadnych opłat z tego tytułu.

Rachunek firmowy w Meritum Banku z aż sześcioma gwarancjami

Oferta rachunków firmowych w polskim sektorze bankowym jest bardzo szeroka. Na szczególne jednak wyróżnienie zasługuje propozycja w tej kwestii, jaką przygotował dla przedsiębiorców Meritum Bank. Przede wszystkim konto firmowe ma tu sześć głównych zalet. Po pierwsze jego założenie i prowadzenie jest darmowe. Nie kosztuje również nic realizacja podstawowych przelewów bankowych (nienatychmiastowe krajowe przelewy bankowe). Po drugie jego założenie nie wymaga spełnienia wielu formalności. Przedsiębiorca może to więc uczynić za pomocą formularza internetowego w kilkanaście minut. Po trzecie Meritum Bank wszystkim pracownikom firmy, której konto prowadzi, za darmo wydaje specjalne karty debetowe  Visa Business. Korzystanie z tego rachunku bankowego jest zaś nielimitowane. Można to czynić o każdej porze dnia i nocy. Dla swoich stałych klientów placówka ta uruchomiła wreszcie program „Przejdź do Meritum”. Oznacza to, że posiadacze firmowych rachunków bankowych, którzy rekomendują to rozwiązane innym firmom, mogą liczyć na uzyskanie nagród finansowych. Meritum Bank wreszcie swoich klientów otacza szczególną pomocą ekspercką. Pracownicy tego banku prowadzą profesjonalny blog o tematyce finansowej. Zainteresowani mogą tam uzyskać wiele cennych informacji, ale i praktycznych wskazówek, jak inwestować kapitał. Konto to wreszcie można w bardzo łatwy sposób rozwiązać, gdy nie będzie już danej firmie potrzebne.

<< Załóż konto firmowe w Meritum Banku >>

Posiadanie rachunku bankowego jest podstawowym warunkiem funkcjonowania firmy. Oferty banków są w tej dziedzinie bardzo ciekawe. Meritum Bank jest liderem. Konto firmowe nie tylko zakłada, ale i darmowo prowadzi. Posiada ono również szereg innych udogodnień. Warto już dzisiaj rozważyć jego założenie. Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić stosowny formularz na witrynie banku. Konto firmowe jest tworzone nawet w 15 minut bez zbędnych formalności.