Idea Bank konto firmowe z darmowym debetem!

Darmowy debet na koncie firmowym cieszy się ogromną popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Praktyka jednak pokazuje, że wciąż jest mało dostępnym rozwiązaniem. Jak wynika z analiz ekspertów TAX CARE tylko pięć placówek bankowych go oferuje i to jeszcze z pewnymi ograniczeniami. Jedną z nich jest Idea Bank, w którego gamie produktowej znajduje się specjalne konto firmowe z darmowym debetem. 

Banki niechętnie udzielają debetów na koncie firmom raczkującym

Udzielanie debetów na koncie firmowym prowadzi wiele placówek bankowych. Problem pojawia się jednak, gdy z takiego rozwiązania chce skorzystać przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą. Instytucje bankowe są niechętne udzielić mu takiego rozwiązania. Argumentują to przede wszystkim jego niepewną sytuacją finansową i gospodarczą w perspektywie przyszłości. Banki nie chcą więc ryzykować, powierzając mu kapitał, jeśli nie wiedzą, czy w ogóle firma ta się rozwinie i utrzyma na rynku. Jedynie pięć placówek bankowych (Alior Bank, mBank, Multibank, Idea Bank i PKO BP) podejmuje się wyzwania. Startujący przedsiębiorca może uzyskać tu jednak debet w niewielkiej kwocie. W PKO BP jest to jedynie 1000 zł, nieco więcej daje mBank i MultiBank (do 10 000 zł). Najkorzystniejsza jest zaś oferta Idea Banku, gdyż jest skłonny udzielić firmom raczkującym nawet debetu w kwocie do 20 000 zł.

Debet na koncie firmowym w Idea Banku – czy rzeczywiście jest darmowy?

Idea Bank debetu na koncie firmowym udziela w kwocie nawet do 20 000 zł. Mogą z niego również skorzystać przedsiębiorcy, którzy dopiero startują. Jest on wreszcie darmowy, ale do pewnego poziomu. Co to oznacza? Jeśli przedsiębiorca zaciągnie debet na kwotę do 5000 zł to nie naliczana jest opłata. W przypadku zadłużenia od 5000 – 20 000 zł przyznanie, prowadzenie debetu już kosztuje. Dodatkowo jest naliczana odpowiednia prowizja dla banku z tego tytułu.  Mimo jednak takiej polityki cenowej rozwiązanie to ma wiele walorów. Posiadacz takiego konta za jego bieżące prowadzenie (poza kosztami debetu) nic nie płaci. Wszystkie przelewy i transakcje finansowe z niego również wykonuje nieodpłatnie. Jego założenie odbywa się wreszcie w prosty sposób. Przedsiębiorca wystarczy, że uzupełni odpowiedni wniosek online. Nie musi zaś dostarczać dokumentów z ZUS,  US czy innych zaświadczeń o dochodach. Procedura jego utworzenia jest ograniczona do minimum formalności.

<< Załóż konto firmowe z darmowym debetem w  Idea Banku>>

Konto firmowe w XXI wieku ma nie tylko służyć do bieżącego realizowania transakcji handlowych między przedsiębiorcami. Powinno również spełniać funkcję debetową. Tylko nieliczne banki zdają sobie jednak z tego w Polsce sprawę, oferując konta firmowe z debetem. Wśród nich jest jednak Idea Bank. Wyróżnia się na tle pozostałych dostępnością swojej oferty. Jego oferta jest skierowana także do debiutujących przedsiębiorców. To już nie pierwszy raz, kiedy Idea Bank wychodzi na przeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw. To sprawiło, że jest dzisiaj liderem w obsłudze finansowej małych podmiotów gospodarczych na polskim rynku.