Konto rozsądne w Alior Banku!

Alior Bank to podmiot, który niedawno, bo w 2008 roku, zadebiutował w polskim sektorze bankowym. Dzisiaj posiada doskonałe wyniki i stosunkowo mocną pozycję rynkową. To zasługa wielu komponentów, a przede wszystkim atrakcyjnej oferty produktów dla klientów indywidualnych. Jednym z nich jest tzw. konto rozsądne. Jest to standardowe na pozór konto osobiste. W rzeczywistości posiada szereg unikalnych cech. 

Alior Bank – popularny debiutant czy rozwijający się lider?

Analiza produktów bankowych Alior Banku wymaga uprzedniego pochylenia się w ogóle nad fenomenem tego podmiotu. Na takie określenie bez wątpienia sobie zasłużył. Dlaczego?

Otóż na dobre wkroczył na polski rynek w 2008 roku, a więc w czasie, kiedy sytuacja w całym sektorze bankowym była nie najlepsza ze względu na nadciągający globalny kryzys finansowy (2010). Mimo to jednak sprawnie odnalazł się na polskim rynku finansowym i zbudował tu do siebie zaufanie zarówno inwestorów, jak i klientów indywidualnych.

Dzisiaj, jak wynika z informacji na stronie internetowej placówki, Alior Bank obsługuje ponad 1 740 000 klientów, w tym ponad 112 000 klientów biznesowych (stan z I kwartału 2013 roku). Wolumen zaś zgromadzonych w tym czasie depozytów wyniósł  19,1 mld zł, natomiast wolumen kredytów 17,7 mld zł. To imponujące wyniki. Są jednak nieprzypadkowe.

Widać, że podmiot ten posiada doskonałą strategię i rozsądne plany rozwojowe. Jego zaś kierownictwo idealnie rozpoznaje specyfikę polskiego sektora bankowego (jego mocne szanse i zagrożenia). W odpowiedzi zaś do tego komponuje ofertę i działania Alior Banku. To właśnie za to w 2013 roku Alior Bank otrzymał główną nagrodę w kategorii „najszybciej rozwijającego się banku w polskim sektorze bankowym”.

>>Założ konto w Alior Banku

Konto rozsądne w Alior Banku – czy warto je posiadać?

Doskonałe wyniki finansowe Alior Banku i jego imponujące tempo rozwoju jest również widoczne w charakterze jego oferty. Zdecydowanie widać, że udziela kredytów czy prowadzi konta bankowe dla swoich kontrahentów na korzystnych warunkach, by ich do siebie przyciągnąć. Szczególne uznanie zyskuje tzw. konto rozsądne. Jest to typowe konto osobiste z tym, że ma szereg unikalnych cech.

Do najważniejszych zalicza się:

  • założenie i prowadzenie konta jest darmowe
  • nieodpłatna realizacja krajowych przelewów online oraz wypłat z bankomatów w PLN na terenie kraju i za granicą
  • prowadzenie karty płatniczej kosztuje jedynie 5 zł miesięcznie
  • przelewy do innych banków są realizowane w trybie natychmiastowym
  • limit odnawialny na koncie osobistym w kwocie nawet do 100 000 zł
  • zwrot do 3% wydatków uiszczonych za pomocą karty lub aplikacji iKASA w wybranych miejscach

Jak więc widać, posiadacze konta osobistego (konto rozsądne) w Alior Banku mogą liczyć na wiele szczególnych udogodnień. Warto wreszcie podkreślić, że sama procedura jego utworzenia jest tu bardzo przyjazna. Stosowne formalności są załatwiane praktycznie od ręki i za pośrednictwem komunikacji online. To jeszcze bardziej motywuje, by zastanowić się nad założeniem tu konta indywidualnego. Zwłaszcza jest idealne dla osób, które szukają rozwiązań, pozwalających na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale i własnego czasu.