Konto dla spółki z.o.o – gdzie najtaniej?

Monitor ewidencji działalności gospodarczej pokazuje, coraz więcej podmiotów rozpoczyna swoją działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki z.o.o). Oprócz dopełnienia czynności od strony formalnej konieczne jest również założenie konta bankowego takiej spółce. To dla wielu okazuje się zmorą. Jakie i gdzie konto warto więc założyć dla spółki z.o.o. ?

Spółka z.o.o. – partnerstwo czy indywidualizm?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest specyficzną formą prawną prowadzenia działalności gospodarczej. Spółkę  taką może założyć jedna lub więcej osób fizycznych lub prawnych. Mogą to wreszcie zrobić ułomne osoby prawne, które takiej osobowości prawnej nie posiadają. Wymogiem jest ku temu uiszczenie również odpowiedniego kapitału zakładowego (5000 zł). O doniosłości tej działalności świadczy również fakt, że akt jej powstania wymaga zawsze formy aktu notarialnego. Przy spółce z.o.o. funkcjonuje wreszcie ciekawy podział obowiązków między stronami choćby w zakresie ich odpowiedzialności za zobowiązania takiej spółki. Wspólnicy nie ponoszą ich bowiem nigdy z majątku własnego a są ściągane z majątku samej spółki. To więc pokazuje, że spółka jako najczęściej forma współpracy kilku wspólników ma w sobie elementy partnerstwa. Jednak w aspekcie odpowiedzialności za długi wyłania się element indywidualizmu i zdecydowanej rozdzielności na linii majątek wspólnika a majątek spółki.

Bank Zachodni WBK najbliżej spółek z.o.o.

Oferta Banku Zachodniego WBK przyciąga już na pierwszy rzut oka taryfą negocjowaną opłat za prowadzenie takiego konta. Wynosi jedynie 150 zł. Klient ma zagwarantowane za to wiele udogodnień. Przede wszystkim przelewy, wpłaty, wypłaty, korzystanie z bankowości elektronicznej oraz usługi Moja Firma Plus. Jak na opłatę 150 zł możliwości jest wiele. Co więcej, jak nazwa wskazuje, jest to opłata podlegająca negocjacji. Menadżerowie regionalni banku są więc uposażenie w możliwość jej obniżenia dla danego klienta. Oferta ta jeszcze bardziej staje się atrakcyjna, gdy ją odniesiemy do propozycji konkurencyjnych banków. Dla przykładu Volkswagen Bank reklamuje swoje konto na podobnych warunkach. W rzeczywistości jednak klient musi płacić każdorazowo bardzo wysokie prowizje za wypłatę nawet środków z bankomatu. Klienci również narzekają na niskie kompetencje i nierzetelną pomoc ze strony pracowników tej placówki bankowej. To jeszcze bardziej zniechęca do nawiązania współpracy z Volkswagen.

Toyota Bank znów powraca do gry

Toyota Bank swoją działalność zainaugurował w polskim sektorze bankowym tak naprawdę w roku 2002. Trudni się głównie w działalności leasingowej. Ustawicznie stawia na swój rozwój. Toteż coraz częściej wychodzi na pozycję lidera w rankingach, porównujących warunki udzielania kredytów osobistych i firmowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wyróżnia się również w kategorii najtańszych kont bankowych dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlaczego? Przede wszystkim w cenie prowadzenia takiego konta klient ma tu zagwarantowaną bardzo dużą ilość darmowych przelewów oraz bezpłatną kartę bankową. Co więcej obsługa kontrahentów jest tu prowadzona na bardzo jasnych i przejrzystych zasadach.

<<SPRAWDŹ WARUNKI KREDYTU DLA FIRM W TOYOTA BANKU>>

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością staje się coraz popularniejsze. Niestety ofert kont bankowych dla takich podmiotów prawnych nie przybywa. Stąd wybór tego najoptymalniejszego powinien być poprzedzony wnikliwymi weryfikacjami.