Najlepszy kredyt gotówkowy!

Kredyt gotówkowy jest produktem w ofercie praktycznie każdego banku, jak i wielu instytucji pozabankowych. Jego jednak warunki i koszty udzielenia kształtują się na bardzo odmiennym poziomie. To motywuje, by podjąć próbę znalezienia najlepszego kredytu gotówkowego. 

BNP PARIBAS i Getin Bank liderami w udzielaniu kredytów gotówkowych

Kompleksowy ranking, uwzględniający aż 23 banki, w sferze udzielania kredytów gotówkowych, został opublikowany ma łamach portalu KREDYTY – GOTÓWKOWE.PL. Celem zestawienia było znalezienie banków, które udzielają na najkorzystniejszych warunkach kredyt gotówkowy na sumę 20 0000 zł, gdzie preferowany ze strony dłużnika termin spłaty wynosił 48 miesięcy. Liderem rankingu został BNP Paribas, na drugim miejscu uplasował się Getin Bank, zaś na trzecim PKO BP. Taka kolejność na podium nie jest przypadkowa. BNP Paribas nalicza z tego tytułu najmniejsze oprocentowanie (zaledwie 6,90%), Getin Bank nieco większe – 8,70%, natomiast PKO BP 14%.

 

<< RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH >> 

 

 

Samo procentowanie nie powinno determinować decyzji kredytowej

Praktyka pokazuje, że Polacy, zaciągając kredyt gotówkowy, kierują się tylko i wyłącznie wysokością oprocentowania. Nie jest to jednak trafny wybór. Decyzja taka powinna zdaniem doradców kredytowych być uwarunkowana znacznie większą gamą czynników. Przede wszystkim najlepszy kredyt gotówkowy ma nie tylko niskie oprocentowanie, ale i niski poziom prowizji i marży dla banku z tytułu jego udzielenia. Klient ma również możliwość negocjowania warunków jego spłaty (np. karencja w spłacie rat kredytowych) nawet po jego faktycznym zaciągnięciu. Ważna jest również wysokość rat kredytowych. Te również w idealnym kredycie gotówkowym powinny kształtować się na jak najmniejszym poziomie.

Znalezienie najlepszego kredytu gotówkowego w gąszczu ofert bankowych jest trudne. Warto jednak kierować się przy tym zarówno najnowszymi rankingami kredytów bankowych, ale też i prostą analizą takich czynników jak: wysokość oprocentowania, marży, prowizji przy danym kredycie gotówkowym czy dopuszczalność odroczenia jego spłaty.