Najciekawsze karty z programami rabatowymi!

Najnowsze raporty Narodowego Banku Polskiego donoszą, że w naszym kraju ogromną popularnością cieszą się karty kredytowe. Obecnie posługuje się nimi co najmniej 6,1 mln Polaków. Ich posiadacze zwracają również uwagę na inne, powiązane z nimi rozwiązania. Przede wszystkim na programy rabatowe. Obecnie na rynku jest również duży wybór kart z takimi programami. Które z nich są jednak najkorzystniejsze?

Najnowszy ranking kart kredytowych z programami rabatowymi

Porównania kart kredytowych, które zawierają specjalne programy rabatowe, podjęli się specjaliści z TOTAL MONEY. Ich zdaniem najlepszą kartę kredytową z programem rabatowym oferuje Citi Handlowy, a jest to: Karta kredytowa Citibank World MasterCard. To ona zajęła I miejsce w analizowanym rankingu. Nie dziwi to specjalistów. Dlaczego? Jest to naturalna konsekwencja jej zalet. Przede wszystkim jej właściciel nie ponosi żadnej opłaty za jej prowadzenie. Co więcej, płacąc nią,  może liczyć na nawet 50% rabaty w aż 4800 sklepów w skali całego kraju. Równie atrakcyjna jest tego typu karta w WBK Banku Zachodnim. Jej posiadanie tu również jest darmowe. Jednakże program rabatowy ma znacznie węższy charakter niż w Citi Handlowym. Posługując się kartą kredytową z rabatem od WBK Banku Zachodniego, jej użytkownik ma zapewnione rabaty jedynie w 300 sklepach stacjonarnych i internetowych na terenie kraju.

 

<<Ranking kart kredytowych z programami rabatowymi>>

 

Deutsche Bank na III miejscu z opłatą roczną

Równie ciekawa oferta kardy kredytowej z programem rabatowym znajduje się w ofercie Deutsche Banku (III miejsce w rankingu). W rzeczywistości eksperci uczulają, że  ma kilka negatywnych cech. Przede wszystkim klient musi uiszczać raz do roku na rzecz banku 200 zł z tytułu jej posiadania. Program zaś rabatowy jest stosunkowo wąski. Mianowicie posiadacz karty tego typu w Deutsche Banku może jedynie liczyć na 20% zniżki na książki w salonach sieci EMPIK oraz pewne, dodatkowe rabaty w ramach tzw. programu rabatowego  „Strefa Rabatów” i ” Buy&Smile”.

Dostępność kart kredytowych z programami rabatowymi jest na polskim rynku bardzo duża. Przed jednak ostatecznym wyborem najlepszej karty, należy wziąć pod uwagę koszty jej posiadania, ale też i specyfikę programu rabatowego. Często bowiem banki nazywają odpowiednio swoje programy rabatowe w ofercie, nie rozwijając ich szczegółów. Może się więc okazać, że zachwalany program rabatowy tak naprawdę to niewielkie zniżki w niszowych sklepach, co może być z perspektywy ex post dużym rozczarowaniem dla posiadacza karty z takim programem.