E-konto w mbanku!

XXI wiek jest czasem, gdzie większość usług finansowych znacząco zmieniła swój charakter. Również ewoluował sektor bankowy. Dzisiaj swój rozkwit przeżywa telebanking, a więc bankowość zdalna. W Polsce coraz więcej osób korzysta z e- bankowości. Polacy najchętniej zakładają swoje e-konto w mBanku. Czy rzeczywiście posiadanie elektronicznego konta bankowego w tej placówce jest korzystne?

Bankowość elektroniczna jest bezpieczna i niesie wiele korzyści

Analiza walorów e-konta w mBanku zmusza do przeanalizowania specyfiki tego, czym tak naprawdę jest bankowość elektroniczna. W uproszczeniu można przyjąć, że są to wszelakie usługi bankowe, związane z jego osobistym rachunkiem bankowym, do których odbiorca ma zapewniony dostęp za pośrednictwem urządzeń elektronicznych (np. bankomatu, telefonu, komputera, linii telekomunikacyjnych Internetu). Korzystanie z takich zaś rozwiązań jest całkowicie bezpieczne. Dlaczego? Otóż służą temu tak naprawdę cztery rozwiązania, a więc: szyfrowana transmisja danych (protokół SSL), podpis elektroniczny, standardowe uwierzytelnienie danych (hasło, PIN), jak i zaawansowane formy uwierzytelniania danych (token, certyfikat użytkownika). Warto wreszcie zaznaczyć, że bankowość elektroniczna jest źródłem wielu korzyści. Eksperci, zajmujący się bankowością, wskazują, że klienci dzięki niej ponoszą niższe koszty realizowanych transakcji bankowych, mają całodobowy dostęp do własnych środków finansowych na rachunku, mogą dokonywać transakcji w prosty i wygodny dla siebie sposób. Z perspektywy zaś interesów instytucji bankowej bankowość elektroniczna zdecydowanie zwiększa wyniki finansowe banków, jak i pozwala im na dotarcie do szerszego grona klientów.

E-konto w mBanku – konto za  0 zł – prawda czy mit?

Oferta e-konta w mBanku przyciąga uwagę każdego. Dlaczego? Z reklam wynika, że jego założenie i posiadanie jest tak naprawdę całkowicie darmowe. Tak rzeczywiście jest. mbank za jego założenie i późniejsze prowadzenie nie pobiera dla siebie opłat. Klient nie ponosi również żadnych kosztów w związku z posiadaniem karty debetowej. Wystarczy tylko, że będzie z niej aktywnie korzystał, a więc wykona za jej pośrednictwem transakcje finansowe na minimum 100 zł w skali miesiąca. Posiadacz takiego rachunku bankowego może również nieodpłatnie realizować przelewy krajowe przez Internet oraz wypłacać środki finansowe w walucie polskiej z aż 7800 bankomatów w sieci Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK S.A.

<< RANKING E- KONT>>

Posiadacze e-konta w mBanku są traktowani preferencyjnie

Warto wreszcie podkreślić, że mBank w swojej polityce handlowej w sposób szczególny traktuje osoby, które posiadają e-konto. Dlaczego? Otóż ta grupa klientów ma zagwarantowane skorzystanie z kolejnego produktu bankowego (ubezpieczenie samochodu online) na bardzo dobrych warunkach. Może wreszcie starać się o dostęp do kredytu gotówkowego i odnawialnego na swoim rachunku bankowym, nie ponosząc tak wysokich kosztów jak osoby, które e-konta w mBanku nie mają. Podobnych udogodnień jest znacznie więcej.

<<Załóż e-konto w mBanku>>

mBank jest wciąż rozwijającą się placówką bankową na polskim rynku. Widać jednak wyraźnie, że stara się ustawicznie dywersyfikować swoją ofertę produktów bankowych. Prowadzone tu dla klientów indywidualnych e-konto posiada wiele walorów i jest źródłem bezpośrednich korzyści dla jego posiadaczy. Najlepszym zaś tego potwierdzeniem jest fakt, że w ostatnim plebiscycie Złoty Bankier to właśnie mBank został nagrodzony za prowadzenie najlepszego konta osobistego dla swoich kontrahentów.