Najlepsze lokaty do kwoty 300.000 zł

XXI wiek to czas globalnych kryzysów bankowych. Sprawiły one, że wiele osób podchodzi z dużym dystansem do oszczędzania w bankach. Zaufanie inwestorów straciły także lokaty bankowe. Mimo to jednak istnieje na rynku kilka wartych większej uwagi lokat bankowych do kwoty 300 000 zł. Którą z nich warto wybrać?

Najlepsze lokaty w BNP PARIBAS i w IDEA BANKU

Większość placówek bankowych przyjmuje środki od klientów na lokaty o małej kwocie, a więc do 10 000 – 20 000 zł. Tylko nieliczne do kwoty 300 000 zł. Z najnowszego rankingu wynika, że najlepszą lokatę w takiej kwocie oferuje BNP PARIBAS oraz IDEA BANK. Pierwszy z wymienionych banków prowadzi tzw. Lokatę Dobrze Procentującą. Można na nią wpłacać kwotę od 1000 zł do aż 500 000 zł. Czas jej trwania to trzy miesiące. Wyróżnia ją wysokie oprocentowanie. Wynosi ono minimum 3,24%  dla posiadaczy zwykłego konta osobistego. Klienci BNP PARIBAS, którzy dysponują specjalnym kontem oszczędnościowym, mogą liczyć na jeszcze większe oprocentowanie (4,0%). Oferta lokaty w IDEA BANKU również jest atrakcyjna. Trwa trzy miesiące. Zainteresowani  mogą tu wpłacać kwotę od 1000 zł  do 1 0000 0000 zł. Mają zagwarantowane oprocentowanie 3,60%.

<< Ranking lokat >>

Na co zwracać uwagę przy założeniu lokaty?

Kierowanie się rankingami to jednak nie wszystko. Wybór najlepszej lokaty do 300 000 zł powinien być poprzedzony pogłębioną analizą porównawczą. Ważne jest, aby przed ostatecznym wyborem, poznać dokładnie regulamin danej lokaty. Często jest tak, że znajdują się w nim istotne, ukryte informacje. Między innymi dane o  wysokich opłatach za jej założenie i prowadzenie. Większość banków w przypadku zerwania przedterminowego lokaty nie wypłaca naliczonych odsetek. To znacznie obniża ich atrakcyjność. Nierzadko klient, który w danym banku nie ma konta osobistego, otrzymuje niższe oprocentowanie. Podobnych założeń lokaty, zawartych w regulaminie, a nie publikowanych w ofertach reklamowych, jest znacznie więcej.

<<Czytaj więcej o wybieraniu lokat bankowych>>

Znalezienie najlepszej lokaty bankowej w kwocie do 300 000 zł jest ogromnym wyzwaniem.  Banki bardzo rzadko przyjmują i prowadzą lokaty na tak duże kwoty. Często w ich reklamach pomijają najważniejsze kwestie. Ostatecznego wyboru warto więc dokonywać w sposób ostrożny pod okiem doradców bankowych.