Leasing w EFL

Usługi leasingowe cieszą się dzisiaj ogromną popularnością jako forma finansowania. Korzystają z nich osoby indywidualne, firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet klienci instytucjonalni. Liderem w ilości podpisanych umów leasingowych od wielu lat pozostaje Europejski Fundusz Leasingowy. W czym tkwi fenomen jego działalności?

EFL stawia na ciągły rozwój przedsiębiorczości

Europejski Fundusz Leasingowy działa na polskim rynku od roku 1991. Zdecydowanie jest to jedna z pierwszych firm leasingowych. Ewenementem w działalności EFL jest to, że finansuje  nie tylko kupno samochodów, ale również i maszyn, urządzeń produkcyjnych,  a nawet  sprzętu IT wraz z oprogramowaniem. Podmiot ten stanowi dzisiaj część prestiżowej, międzynarodowej grupy finansowej Crédit Agricole. Współpracuje również z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Klienci cenią EFL przede wszystkim za uczciwość, solidność i odpowiedzialność. 

Leasing samochodów osobowych na wyjątkowych warunkach w EFL

Najbardziej popularnym produktem EFL jest leasing samochodów osobowych (Express Leasing). Jest on udzielany w różnych postaciach (leasing operacyjny, leasing finansowy) na zakup samochodów osobowych oraz mini – dostawczych (do 3,5 tony).  Warunki jego przyznania są ogromnie preferencyjne. Przede wszystkim EFL leasinguje zarówno kupno nowych, jak i używanych pojazdów. Co więcej, klient przy tym nie musi wnosić żadnego wkładu własnego (brak wymogu ze strony EFL).  Brak także jakichkolwiek wymogów ze strony EFL co do wartości przedmiotu leasingowania. Leasingobiorca ma wreszcie zapewniony odpowiednio długi termin spłaty zadłużenia. Wygląda on następująco:

  • przy leasingu finansowym wynosi 6 – 60 miesięcy (zakupiono sprzęt nowy) albo 6 – 48 miesięcy (zakupiono sprzęt używany);
  • przy leasingu operacyjnym wynosi 24 – 60 miesięcy (zakupiono sprzęty nowy) albo 24 – 48 miesięcy (zakupiono sprzęt używany).
Nowością w ofercie EFL jest leasing swobodny
Oprócz leasingu samochodowego EFL oferuje różne jego postacie. Od niedawna, z myślą o wszechstronnej trosce o swoich klientów, EFL wprowadził do swojego asortymentu tzw. leasing swobodny. Rozwiązanie to umożliwia klientom EFL obniżanie wysokości rat leasingu operacyjnego w trakcie jego spłacania.  Leasingobiorca może to zrobić 6 razy w każdym roku trwania umowy za pośrednictwem witryny internetowej EFL. Co więcej, praktyka pokazuje, że dzięki temu rata może zostać skutecznie obniżona do wysokości jedynie 1 zł. Jedynym ograniczeniem tego rozwiązania jest to, że jego beneficjentami mogą być tylko osoby, które w EFL zawarły umowę leasingową na zmiennej stopie procentowej w złotych, zaś wartość wziętego w leasing przedmiotu nie była większa jak 500 000 zł netto.
Wśród wielu podmiotów, udzielających leasingu, zdecydowanie firma EFL zasługuje na wyróżnienie. Działa profesjonalnie od wielu lat. Posiada doskonałą sytuację finansową i kontakty biznesowe. Jako jedna z niewielu ma również bardzo szeroki katalog produktów leasingowych. Opcja swobodnego leasingu jest zaś źródłem bezpośrednich korzyści finansowych dla jego beneficjentów.