Coraz większe zainteresowanie pożyczkami w instytucjach pozabankowych!

Z dnia na dzień rośnie liczba zawieranych pożyczek w instytucjach pozabankowych, a w bankach wręcz przeciwnie. taka tendencja występuje nie przypadkowo, wszystko bowiem wynika z warunków, jakie stawiają oba wspomniane podmioty swoim klientom, zanim powierzą im środki finansowe.

pożyczka pozabankowa Zdolność kredytowa przesądza o wszystkim

Wzrost zainteresowania i ostateczne decydowanie się klientów na pożyczki pozabankowe jest uzależniony tak naprawdę od kwestii zdolności kredytowej. Obecnie banki coraz bardziej zwracają na to uwagę, wymagają od swoich przyszłych dłużników nie tylko wysokich dochód, zabezpieczeń, ale  i nieskazitelnej opinii w Biurze Informacji Kredytowej.

Rygorystyczne wymogi sprawiają, że wielu klientów nie jest w stanie ich udźwignąć. To właśnie wtedy, chcąc za wszelką cenę uzyskać potrzebne środki, kierują się o pomoc do pozabankowych instytucji finansowych. Dlaczego? Przede wszystkim podmioty te stosują zdecydowanie łagodniejsze wymogi wobec swoich klientów. Praktyka pokazuje, że udzielają pożyczek podmiotom o stosunkowo niskich dochodach, którym np. bank odmówił udzielenia środków finansowych.

 Instytucja pozabankowa ma elastyczne podejście do źródeł dochodu

Warto wreszcie zwrócić uwagę na kolejny problem wielu polskich przyszłych dłużników. Przede wszystkim wielu z nich ma całkiem pokaźne dochody bieżące, ale nie posiada, np. stałej umowy o pracę. Taka umowa jest wymagana w większości banków, jej brak może więc oznaczać nie przyznanie przez bank danego kredytu. W instytucjach pozabankowych jest nieco inaczej. Są bardziej skłonne udzielić pożyczkę takiemu klientowi.

 Każdy tak naprawdę może liczyć na pomoc finansową

To, że coraz więcej osób korzysta z pożyczek w instytucjach pozabankowych wynika również z tego, że zazwyczaj działają one znacznie sprawniej niż banki. W wielu z nich już w niespełna 15 minut zapada decyzja kredytowa, a w ciągu 24 ha środki znajdują na koncie pożyczkobiorcy. Bardzo ciężko w tak krótkim czasie załatwić wszelakie stosowne formalności i uzyskać kapitał w banku. Dodatkowo wiele podmiotów, np. rolnicy, emeryci, renciści mają często spore problemy z otrzymaniem kredytu w instytucjach bankowych, w tych pozabankowych wręcz przeciwnie.

Coraz większa popularność pożyczek zaciąganych w instytucjach pozabankowych nie jest przypadkowa. Stosują bowiem znacznie mniej rygorystyczne formy weryfikowana wiarygodności kredytowej swoich klientów, a co więcej, w opinii wielu dłużników są sprawniejsze i bardziej dbają o klienta.

Czytaj też: