Faktoring Bibby Financial Services

Umowa faktoringowaPrzedsiębiorcy bardzo często potrzebują różnych propozycji, dotyczących rozwiązań finansowych. W przypadku płatności pomiędzy firmami stworzono rodzaj umowy faktoringowej, dzięki której wystawiający fakturę może w bardzo szybki sposób uzyskać swoją należność, a firma zlecająca usługę czy kupno produktu nie traci płynności finansowej, opłacając wspomnianą fakturę. Jak jest to możliwe?

Faktoring

Faktoring to rodzaj usługi, w której stronami są trzy firmy – zleceniodawca, zleceniobiorca oraz firma faktoringowa, taka jak Bibby Financial Services. Funkcjonowanie tego typu usługi jest bardzo proste i coraz bardziej powszechne w Polsce. Na czym to polega?

Zleceniodawca, czyli firma, która ma zapłacić za daną fakturę podpisuje umowę z firmą faktoringową, która opłaca nawet 90% należności zleceniobiorcy, czyli firmie, która czeka na płatność i wystawiła fakturę. Faktury długoterminowe mogą być opłacane później, dlatego umowa typu faktoring wchodzi w grę. Zleceniodawca w późniejszym terminie opłaca firmie faktoringowej całość sumy z faktury (z dodatkową opłata prowizyjną). Wtedy właśnie firma faktoringowa, taka jak Bibby Financial Services spłaca w całości zleceniobiorcę.

Korzyści faktoringu

Pozytywne strony faktoringu są widoczne gołym okiem. Dzięki pośrednictwu firmy faktoringowej, takiej jak Bibby Financial Services i późniejszemu terminowi płatności płynność finansową zachowują obie firmy – zarówno zleceniodawca, jak i zleceniobiorca. Nie ma również potrzeby windykowania należności, co zmniejsza dodatkowe koszty dotyczące płatności. W przypadku problemów firmy zostaje też zachowana gwarancja płatności, co daje większą wiarygodność na konkurencyjnym rynku.

Warunki faktoringu

Faktoring oferowany jest firmom o różnych profilach, stażach i budżetach. Jeśli dane przedsiębiorstwo posiada stałych odbiorców (czyli firmy wystawiające faktury) i oferuje na rynku produkty lub usługi z odroczoną płatnością, z pewnością powinny z niego skorzystać. Faktoring jest też polecany firmom, które bardzo szybko się rozwijają i chcą zachować płynność finansową oraz oferowane swoim kontrahentom gwarancje.

Czytaj też: