Faktoring Raiffeisen Bank Polska S.A.

Wiele firm próbuje szukać korzystnego finansowego rozwiązania dla swojego biznesu. Jedni inwestują, inni starają się oszczędzać. Dla firm, które próbują ułatwiać sobie funkcjonowanie i być coraz bardziej konkurencyjnymi wiele instytucji finansowych oferuje faktoring.Faktoring Raiffeisen Bank

Rodzaje faktoringu i usługa

Jednym z banków, który oferuje faktoring jest Raiffeisen Bank. Możliwy jest tu faktoring niepełny, pełny, pełny z polisą klienta, pełny z ubezpieczeniem, odwrotny i samorządowy. Każdy z rodzajów faktoringu może przynieść inne korzyści przedsiębiorcom, dlatego warto się zastanowić przed wybraniem odpowiedniej dla siebie opcji.

Korzyści faktoringu w Raiffeisen Banku

Faktoring w Raiffeisen Banku może przynieść klientom banku duże korzyści. Przede wszystkim daje on pewniejszą płynność finansową firmie, która się na niego zdecydowała. Poprzez pewność zapłat i możliwości finansowania oraz zabezpieczonych środków finansowych możliwe jest też zapewnienie atrakcyjnych warunków klientom, przez co rośnie konkurencyjny charakter przedsiębiorstwa.

Dla klientów, którzy zdecydują się na faktoring Raiffeisen Banku możliwe jest skorzystanie ze specjalnego programu faktoringowego. Dzięki niemu możliwe jest przyspieszenie płatności za towary, które firma sprzedała – co ważne termin spłaty dłużnika może być wydłużony. Może to być szczególnie atrakcyjne dla firm, które posiadają rozproszoną sieć dostawców. Zależnie od tego, jaką umowę bank podpisze z dostawcami będziemy mieli różne korzyści.

Co jeszcze?

Dłużnik poza tym, że będzie miał wydłużone terminy płatności obniży również wszelkie koszty obsługi kredytów oraz poprawi wskaźniki bilansowe. Klient natomiast może mieć dość szybki dostęp do finansowania nawet bez sprawdzania zdolności finansowej firmy. Bank przejmuje również ryzyko niewypłacalności dłużnika. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że komunikacja między stronami umowy odbywa się drogą elektroniczną.

Faktoring jest dość świeżym rozwiązaniem na polskim rynku, ale coraz więcej firm z niego korzysta. Warto sprawdzić ofertę Raiffeisen Banku – jest ona na tyle szeroka, że każde przedsiębiorstwo może znaleźć w niej coś dla siebie.

Czytaj też:

Sprawdź inne oferty faktoringu: