Konto firmowe

konto firmowe

konto firm

Jeśli Twoja firma jeszcze nie ma konta firmowego – nie czekaj! Nie jesteś zadowolony z dotychczasowego konta firmowego? Wybierz i załóż najlepsze konto dla firmy!

Obecnie chyba każda profesjonalna i dobrze prosperująca firma posiada konto firmowe. Większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę jakie możliwości daje bankowe konto firmowe, zwłaszcza z dostępem do Internetu.

Konto firmowe to wygoda

Przede wszystkim przedsiębiorstwo powinno mieć konto firmowe, by móc wykonywać tańsze przelewy do ZUS i US. Urzędy te wymagają bezgotówkowego uregulowania zobowiązań, dlatego konto w banku jest jak najbardziej wskazane. Takie przelewy w większości banków są tańsze od reszty lub darmowe.

Ponadto wiele transakcji oraz profilów firm zmusza właściciela przedsiębiorstwa do przekazywania pieniędzy za pomocą przelewu. Dotyczy to zwłaszcza e-biznesu, ale przedsiębiorców, którzy nie widzą obrotów swojej firmy na oczy.

Konto firmowe przez Internet

Najwygodniejszą i najbardziej popularną formą konta firmowego jest konto internetowe lub z dostępem do Internetu. Istnieje również możliwość sprawdzenia stanu konta przez telefon. W każdej chwili i praktycznie w każdym miejscu przedsiębiorca może sprawdzić stan konta firmy, wysłać przelew czy zrealizować pilną transakcję. Utrudnieniem nie jest tu już dzień wolny czy pora dnia.

Dostęp do konta formowego powinien mieć nie tylko właściciel, ale i osoba zaufana i zarządzająca kapitałem w należny sposób.

Najlepsze konto firmowe to dopasowane do potrzeb firmy, mowa tu zwłaszcza o jej wielkości, częstości i wysokości wpływów oraz ilości wykonywanych przelewów. Mała firma nie potrzebuje konta firmowego ze zbędnymi dodatkowymi kosztami.

Ponadto konto dla firmy powinno być wybrane konsekwentnie, najlepiej jak najrzadziej zmieniane. Przy większej ilości klientów może to być kłopotliwe.

Zobacz też:

Najlepsze konto firmowe >>

Czytaj również:

Bank – konta firmowe:

Tags: