Jakie banki oferują debet dla start-upów?

debet dla początkujących firmKiedy próbujemy rozkręcić własną firmę potrzebujemy środków finansowych. Oczywiście bardzo popularne jest dziś korzystanie z dofinansowań unijnych, ale trzeba przyznać, że bardzo niewielki odsetek osób ubiegających się o dofinansowanie może je dostać. Jakie są inne możliwości dla początkujących?

Jedną z najciekawszych propozycji jest debet dla start-upów. Na początkującą działalność gospodarczą można uzyskać nawet piętnaście tysięcy złotych – w przypadku małych firm jest to naprawdę spora suma, którą można wykorzystać na przykład na zakup niezbędnych narzędzi czy wyposażenia biur.

Oczywiście wiele osób może powiedzieć, że nie jest zbyt korzystnie zadłużać się już na samym początku działalności. Doświadczenie przedsiębiorcy potwierdzą jednak, że zastrzyk gotówki lub po prostu udostępnienie debetu to jedna z najlepszych form pomocy młodym firmom.

Parametry

Oprocentowanie debetu dla start-upów może być wysokie, bo wynieść może nawet 22 procent. W zależności od tego, w jakim banku weźmie się taki właśnie debet dla start-upów określona jest wysokość zadłużenia i jego oprocentowanie. Kwoty długu rozpięte są pomiędzy tysiącem złotych, a piętnastoma tysiącami złotych. Niektóre banki nie mają dużego zaufania do firm ze stażem najwyżej trzymiesięcznym, dlatego udostępniają jedynie zadłużenia w wysokości tysiąca złotych. Mimo wszystko jest to jednak coś konkretnego, bo na polskim rynku niewiele banków w ogóle oferuje takie usługi. Taka tendencja jest spowodowana oczywiście przewidywaną niską wiarygodnością firm początkujących. Zazwyczaj tego typu usługi udostępnia się na podstawie sprawdzonej współpracy z bankiem lub miesięcznych wpływów firmy określonych w banku. W przypadku firmy początkującej takie określenia nie są możliwe.

Dostępność debetu

Debet dla start-upów udostępniają takie banki jak: Getin Noble Bank, Inteligo, mBank, Multibank oraz PKO BP. Na  stronach internetowych każdego z banków można znaleźć dokładniejsze informacje na temat parametrów i oprocentowania. Każdy bank oferuje inne możliwości, dlatego warto rozejrzeć się za czymś, co będzie odpowiednie właśnie dla nas.

Zobacz też:

Sprawdź dostępne produkty dla firm: