Konto dla firmy

Każde przedsiębiorstwo powinno mieć własne konto firmowe. W przypadku większych podmiotów, konto firmowe jest wręcz wymagane! Zmiana numeru rachunku może w przyszłości działać na niekorzyść przedsiębiorstwa i stwarzać komplikacje i utrudnienia dla kontrahentów. Dlatego też już dziś wybierz najlepsze konto firmowe i bądź pewien swojej decyzji.

Konto firmowe to same zalety!

Konto firmowe jest to konto przez które przepływa większość transakcji finansowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dobry wybór konta firmowego pozwala na jego długotrwałość i brak konieczności zmiany konta i co za tym idzie, numeru rachunku!

Konto firmowe powinno posiadać osobę upoważnioną do korzystania z niego, by zminimalizować mogące wystąpić komplikacje i brak możliwości dostępu do środków pieniężnych. Wypłaty i przelewy z konta firmowego można w dowolny sposób ograniczyć, co podlega indywidualnym ustaleniom właściciela rachunku z bankiem.

Konto firmowe – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Przy wyborze konta firmowego należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • wysokość stałych opłat bankowych oraz prowizji, głównie gdy będziemy dokonywać miesięcznie wielu operacji na rachunku firmowym,
  • darmowe przelewy do ZUSu i US,
  • dostępność innych produktów finansowych: kredytów, lokat, kart kredytowych,
  • oprocentowanie ewentualnego debetu,
  • ilość bezpłatnych bankomatów

Więcej o koncie firmowym:

Zobacz również:

Bank – konta firmowe: