Wojna na konta

wybierz konto najlepsze dla siebie!

Pomiędzy bankami trwa zawzięta rywalizacja na konta osobiste. Celem jest uzyskanie jak największej ilości klientów. Konta osobiste poprzez silną konkurencję stają się całkowicie lub częściowo darmowe. Zyskiem banków są środki pieniężne przechowywane na rachunkach, którymi bank może dysponować. Poza tym, osoby posiadające konto osobiste, są potencjalnymi klientami, mogącymi korzystać z pozostałych usług banku.

W celu osiągnięcia zamierzonych skutków, banki oferują możliwość zarabiania na koncie osobistym. Kredyt Bank zaoferował oprocentowanie RORu na poziomie 7%. Taka stawka jest rzadko osiągalna nawet z kontem oszczędnościowym. Nic jednak nie jest za darmo. Aby klient mógł skorzystać z tak wysokiego oprocentowania, na jego konto musi spływać miesięcznie minimum 1 000 zł, a stawką 7% objęta jest maksymalnie kwota 3 000 zł w skali roku. Dlatego też wybierając najlepsze konto osobiste trzeba przeanalizować wszelkie szczegóły!

Banki kuszą także ciekawymi ofertami dla studentów, seniorów czy dzieci i młodzieży. Teraz wystarczy ukończyć 13 rok życia aby móc posiadać własne konto osobiste, oczywiście w takim przypadku potrzebna jest zgoda rodzica. Starszym osobom oferowane są pakiety ubezpieczeniowe oraz szereg dodatkowych usług, jak przynoszenie części emerytury do domu przez listonosza, organizowanie opieki dla zwierząt, przewóz do szpitala czy opieka medyczna.

Banki, dzięki taki silnej konkurencji, wpadną zapewne na jeszcze nie jeden kreatywny pomysł! Jaki? Przekonamy się w przyszłości!