Konto dla seniora

Konta dla seniorów są to rachunki osobiste przygotowane specjalnie

Załóż konto osobiste dla seniora i skorzystaj z jego zalet!

dla osób powyżej 50 roku życia. Wyróżniają się bardzie preferencyjnymi warunkami od standardowych kont, pozwalają na korzystanie z dodatkowych profitów. Konta dla seniorów to prawdziwa innowacja i pomoc społeczeństwu. W ramach tego rachunku opłaty są niższe, dostępne są ubezpieczenia oraz programy rabatowe!

Banki w celu udoskonalania swoich produktów zgodnie z potrzebami klientów ściśle je segmentują. Takie rozwiązanie sprawdziło się w przypadku kont osobistych. Wyróżnia się najczęściej segmentację ze względu na wiek – konta młodzieżowe, do 30 roku życia, dla seniorów czy studentów. Niemniej jednak do tej pory tylko 6 banków oferuje konta dla seniorów, są nimi:

  • Bank Pocztowy,
  • Bank BGŻ,
  • Bank BPS,
  • BZ WBK,
  • Deutsche Bank PBC,
  • PKO Bank Polski.

Określenie senior czasami bywa skomplikowane do zdefiniowania. Każdy bank indywidualnie określa swoje warunki. Aby skorzystać z oferty Konta Aktywni+ BZWBK czy db Koneser w DB PBC wystarczy mieć 50 lat. Bank Pocztowy wymaga jedynie, by klient otrzymywał świadczenia z tytułu renty lub emerytury. Poprzeczkę nieco wyżej stawiają Bank BGŻ, Bank BPS i PKO Bank Polski. Tam wymagane jest ukończenie 60. roku życia.

Korzyści dla seniorów!

Konto osobiste dla seniora jest stworzone by ułatwiać życie starszym osobom. Oprócz niższych opłat za prowadzenie rachunku, występują tutaj także niższe opłaty za zlecenia przelewów w placówkach banku oraz przez telefon.

Niższe koszty z kontem dla seniora to tylko początek udogodnień. Prawdziwą zaletę stanowią dodatkowe usługi, do których zazwyczaj posiadacze standardowych kont nie mają dostępu.

Klienci Banku Pocztowego, korzystający z konta dla seniora, mogą skorzystać z usługi przynoszenia części pieniędzy z rachunku do domu. Mogą również zaznaczyć ile środków ma trafiać na lokatę. Jest to doskonałe rozwiązanie dla starszych osób, mogą mieć zarówno pieniądze na rachunku, jak i w domu, a wszystko bez żadnego kłopotu. PKO Bank Polski i Deutsche Bank PBC oferują posiadaczom konta dodatkowe pakiety pomocy domowej i medycznej. Jeśli zepsuje się jakikolwiek sprzęt w domu, zawsze można liczyć na pomoc fachowca. Z niezwykłym pomysłem wystartował PKO BP oferując zorganizowanie opieki nad zwierzętami. Usługi medyczne obejmują pomoc lekarską, wizytę czy konsultację telefoniczną oraz przewóz do szpitala.

Bank Nazwa konta Dodatkowe usługi oferowane w ramach konta
BZ WBK Konto Aktywni 50+ Bezpłatne ubezpieczenie „Medical Assistance” obejmujące całodobową pomoc medyczną w przypadkach nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Zakres usług to m.in.: wizyty lekarza pierwszego kontaktu, wizyty pielęgniarki, dostawa środków opatrunkowych lub sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego, transport medyczny, transport z miejsca zamieszkania do szpitala, infolinie medyczna i prawna.
Bank BGŻ Plan senior Za płatności kartą debetową w aptekach i sklepach z żywnością bank zwraca 1 proc. kwoty transakcji.
PKO Bank Polski PKO Konto Pogodne Bezpłatny pakiet pomocy domowej i medycznej oferowany we współpracy z firmą Europ Assistance Holding S.A. Pomoc w domu obejmuje m.in. naprawy sprzętów RTV i AGD przez fachowców, organizację opieki nad zwierzętami, organizację profesjonalnej opieki sprzątającej, infolinię komputerową oraz rodzinną (informacja o emeryturach, świadczeniach socjalnych). Pomoc medyczna obejmuje m.in. wizytę lekarską, wizytę pielęgniarki, transport medyczny z i do placówki medycznej, opiekę lekarską po hospitalizacji, dostawę leków (bez kosztów ich zakupu).

Program rabatowy 60+ PKO Banku Polskiego w Aptekach Dbam o Zdrowie. Do programu wydawana jest imienna karta rabatowa, z której można skorzystać w ponad 1200 Aptekach Dbam o Zdrowie na terenie całego kraju. Zniżki wynoszą nawet do 99% ceny leków wydawanych na receptę. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 1000 zł rocznie.

Deutsche Bank PBC db Koneser Bezpłatny pakiet ubezpieczeń assistance – domowy i medyczny. Pakiet obejmuje interwencję specjalisty w sytuacji, gdy dom lub mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania, naprawę sprzętu RTV, AGD i komputera, pomoc medyczną oraz telefoniczne usługi informacyjne.

Bezpłatny pakiet ubezpieczeń dla posiadaczy i użytkowników karty Visa Electron

Oprocentowanie konta db Koneser wynosi 2 proc.

Bank Pocztowy Pocztowe Konto Nestor Bezpłatne doręczanie gotówki do domu przez listonosza.

Bezpłatny pakiet SMS z informacjami o saldzie konta.

Możliwość skorzystania z ubezpieczenia medycznego – koszt polisy na sumę 5 tys. zł wynosi 39 zł.

Bank BPS POL Konto Senior Bezpłatne ubezpieczenie assistance „Pomoc medyczna dla seniora na terenie RP” obejmujące m.in.: wizytę lekarza, transport medyczny, wizytę pielęgniarki, organizację procesu rehabilitacyjnego, organizację wypożyczenia i dostarczenia sprzętu rehabilitacyjnego, dostawę leków, asystenta medycznego, pomoc psychologa.

Bank BGŻ wprowadził program Moneyback, dzięki któremu zwraca 1% za płatności dokonane kartą debetową w punktach ze zdrową żywnością i aptekach. PKO BP udostępnia w aptekach sieci Dbam o Zdrowie program rabatowy 60+. Klienci otrzymują karty imienne upoważniające do otrzymywania zniżek.

Konta osobiste dla seniorów to doskonałe rozwiązanie. Trzeba jednak zawsze zapoznać się ze wszystkimi warunkami i opłatami. Jeśli nie potrzebujemy rozbudowanych programów i systemów rabatowych, warto zainteresować się standardowym kontem osobistym. Może okaże się ono wystarczające do naszych potrzeb.

Konto osobiste dla seniora

Zobacz więcej:

ranking kont dla seniorów >>

Banki – konto osobiste: