Konto osobiste dla młodzieży

Konto osobiste jest bezpieczne i uczy rozwagi finansowej!

Jesteś młodym człowiekiem marzącym o rozpoczęciu wkraczania w świat

dorosłych? Teraz czas aby świat dorosłych uchylił drzwi dla Ciebie! Banki oferują konta osobiste dla młodych ludzi, którzy ukończyli 13 rok życia. Proces założenia konta jest bardzo prosty, wystarczy wypełnić wniosek w placówce wybranego banku oraz uzyskać pisemną zgodę rodziców.
Młody człowieku rozwiń swoje skrzydła!

Konta osobiste dla młodzieży nieco różnią się od standardowych kont dla dorosłych. Czasami są one łączone z kontami dla studentów, wszystko zależy od wewnętrznych rozwiązań poszczególnych banków. Konta młodzieżowe są znacznie tańsze ze względu na brak dodatkowych usług takich jak biuro maklerskie w ramach konta czy karty kredytowej z wysokimi limitami.

Wielu rodziców sceptycznie podchodzi do bardzo atrakcyjnych ofert kont dla nastolatków, doszukując się haczyków w działaniu banków. Nie należy jednak zawsze być podejrzliwym. Konta młodzieżowe to sposób na pozyskanie przyszłego klienta. Banki liczą na to, że po ukończeniu 18 roku życia, młody człowiek pozostanie ich klientem. Właśnie klient jest zyskiem dla banku.

Czy nastolatkowi jest potrzebne konto osobiste w banku?

To, że młody człowiek pragnie posiadać własne konto w banku jest sprawą naturalną. W ten sposób wzrasta jego poczucie samodzielności i odpowiedzialności. Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytanie, czy takie konto dla ich dziecka jest czymś pozytywnym. Osobiście popieramy inicjatywę zakładania kont dla młodzieży. W ten sposób młodzi ludzi uczą się oszczędności, obcowania z placówką banku, planowania zakupów, korzystania z bankomatów oraz karty płatniczej. Wkraczają w świat dorosłości, który wymaga odpowiedzialności za własne czyny… W trosce o fundusze zgromadzone na koncie, rodzice mogą zastrzec w banku pewne limity wypłat. Poza tym ważnym atutem jest także bezpieczeństwo. Posiadanie przez młodego człowieka zbyt dużej gotówki w postaci materialnej nie jest bezpieczne i rozsądne. Fundusze zgromadzone na koncie i karta płatnicza w  portfelu są znacznie bardziej bezpieczne. Jest to doskonałe rozwiązanie podczas różnego rodzaju wyjazdów poza dom.

Czytaj więcej: ranking kont młodzieżowych >>

Tags: