Zalety konta osobistego

Konto osobiste, jako produkt bankowy, staje się coraz bardziej popularne. O jego

Załóż własne konto bankowe

zaletach przekonuje się coraz więcej osób…

Pozytywna strona konta osobistego

Konta osobiste stają się coraz bardziej korzystne i udoskonalane. Częściowo jest to wynikiem panującej wojny na konta pomiędzy bankami. Poprzez rywalizację banki ulepszają swoje produkty.

Jakie korzyści daje nam konto osobiste?

Przede wszystkim jest ono wygodne i oszczędza nasz czas. Jak? To bardzo proste. Konta osobiste są obecnie udostępniane w ramach konta internetowego, które pozwala nam na dokonywanie płatności, przelewów czy doładowanie telefonu komórkowego za pośrednictwem Internetu z własnego komputera w zaciszu mieszkania. Bez straty czasu, kolejek i dodatkowych opłat, wszystko szybko i wygodnie. Teraz możesz zapomnieć o długiej kolejce na poczcie!

Kolejną zaletą konta osobistego jest bezpieczeństwo. Dzięki udostępnionej karcie płatniczej nie musimy nosić przy sobie dużej gotówki. Większość płatności możemy dokonać za pomocą karty.

Jeszcze nie dawno gotówkę można było wypłacać jedynie z bankomatów danego banku. Obecnie, zazwyczaj bez dodatkowych opłat, można dokonywać wypłat ze wszystkich bankomatów. Prowadzenie konta osobistego jest coraz częściej darmowe, podobnie jak wypłaty z bankomatów. Bardzo przydatny jest również system PayPal, czyli tak zwany system zbliżeniowy. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy przyłożyć kartę do czytnika, aby transakcja płatnicza została zaakceptowana.

Dzięki dostępowi do konta internetowego możemy na bieżąco monitorować przepływ gotówki oraz mieć potwierdzenia dokonanych przelewów w jednym miejscu w postaci elektronicznej.Konta internetowe wbrew pozorom są bardzo bezpieczne. Nawet jeśli zapomnimy się wylogować z konta, system po paru minutach zrobi to automatycznie.

Zarabiaj z kontem osobistym!

Do każdego konta osobistego zazwyczaj dołączane jest konto oszczędnościowe, które jest oprocentowane i na którym możemy zarobić. Jest to jednak konto z którego nie powinno się często wypłacać pieniędzy. Pierwsza wypłata jest bezpłatna, ale każda kolejna wiąże się z pewną opłatą.

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym do kont osobistych, na którym klienci banku mogą zarobić, jest ustalona stawka procentowa od płatności dokonywanych za pomocą karty płatniczej. Nie są to wielkie zarobki, niemniej jednak jest to zaleta! Oprocentowanie płatności za pomocą karty wynosi od 0,5% do 3%.

Konta osobiste posiadają również rozwiązania motywujące, np. za płatności dokonywane kartą przyznawane są punkty, które można wymieniać na różne nagrody lub produkty po niższych cenach.

Banki – konto osobiste: