Konto Direct w ING Banku Śląskim najlepsze dla studentów!

Według serwisu Money.pl najlepsze konto osobiste dla młodzieży oraz studentów oferuje ING Bank Sląski. Chodzi o konto osobiste Direct, które cechuje się niskimi kosztami prowadzenia dla osób młodych.

Cechy konta osobistego Direct

Konto osobiste z Lwem Direct jest bezpłatnym kontem posiadającym dostęp do rachunku przez internet. Jest obecnie najlpszym kontem oferowanym studentom oraz młodzieży.

Zalety konto osobistego Direct:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za przelewy przez Internet w PLN (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET),
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju,
  • 0 zł za użytkowanie kart Visa zbliżeniowa lub Debit Mastercard zbliżeniowa (jeżeli miesięczna wartość rozliczonych przez Bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 100zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca).

Osoby niepełnoletnie posiadające konto Direct są zwolnione z opłat za użytkowanie karty płatniczej aż do czasu osiągnięcia pełnoletniości. Użytkownicy w wieku od 18 do 26 lat nie są obciążeni opłatami za pierwsze zamówienie lub zmianę wizerunku Mojej Karty ING. Konto Direct charakteryzuje się niskimi kosztami prowadzenia. Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku osobistego. Podobnie jest z przelewami przez Internet. Użytkowanie karty płatniczej również jest bezpłatne pod warunkiem dokonania nią płatności na łączną sumę minimum 100 zł do 29 dnia każdego miesiąca.

Ranking powstał na podstawie 41 kryteriów, które podzielono na trzy grupy. W pierwszej oceniano koszt i obsługę klienta, przede wszystkim opłaty za prowadzenie rachunku, wydanie i obsługę karty płatniczej, wypłaty z bankomatów oraz koszty przelewów.Druga grupa zawierała oceny dotyczące dostępności do konta i środków finansowych użytkownika. W tej grupie oceniano oceniano liczbę bezprowizyjnych bankomatów, obsługę konta przez internet i telefon oraz zabezpieczenia bankowości elektronicznej.

Czytaj więcej:

Banki – konto osobiste: