Konto firmowe czy osobiste dla spółki z o.o.?

konto dla spółki z o.o.W Polsce coraz więcej osób zakłada firmę na przykład w formie spółki, przez co stawia się na lepszej pozycji z perspektywy rynku pracy, finansów i przyszłości. Oczywiście nie każdy jest w stanie poradzić sobie z ogromem formalności związanych z tworzeniem firmy, ale gdy już się uda można rozpocząć inwestycję. Aby firma funkcjonowała poprawnie niezbędne są produkty finansowe i bankowe, które ułatwiają funkcjonowanie na rynku. Jednym z nich może być konto dla spółki z o.o.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepsze dla firmy może być konto osobiste, czy firmowe. Szczególnie może to być zastanawiające, jeśli weźmie się pod uwagę konto dla spółki. Wybór w polskich bankach jest bardzo dłuży, jednak trzeba powiedzieć, że zdecydowanie lepszym wyborem jest tu konto firmowe.

Dlaczego konto firmowe dla spółki?

Spółka z o.o. należy do podmiotów posiadających osobowość prawną, przez co ich prowadzenie wymaga założenia firmowego konta bankowego. W przypadku spółki z o.o. niedopuszczalne jest posiadanie osobistego konta bankowego.

W przypadku nadzorowania finansów spółki z o.o., konto firmowe umożliwia ich lepszą kontrolę. Konto osobiste nie posiada tak wielu funkcjonalności, które mogą być przydatne w pracy. Możliwości współdzielenia konta, zatwierdzania transakcji oraz wielostopniowości użytkowników to tylko niektóre z udogodnień. Konto osobiste zazwyczaj ma jednego właściciela, lub w przypadku małżeństw – dwóch właścicieli. Wszelkie dodatki są przeznaczane przy braniu pod uwagę potrzeb jednego konsumenta. Konto dla spółki w formie konta firmowego może być dostosowane do najważniejszych wymagań pracowników. Dzięki temu możliwy jest dokładniejszy wgląd do transakcji i bardziej sprecyzowana kontrola nad dyspozycjami wydawanymi przez pracowników.

Płatności

O wiele lepiej w koncie firmowym wyglądają też kwestie opłat. Konta firmowe w większości przypadków mają tak atrakcyjną formę, że mogą być prowadzone całkowicie za darmo. Banki oferują udogodnienia w formie przelewów walutowych oraz darmowych transakcji międzynarodowych. Wyciągi z konta oraz cykliczne podsumowania wypłat i wpłat pozwalają na praktyczne udostępnianie danych dotyczących finansów firmy. Dla każdej firmy może to być ogromne ułatwienie wszelkich analiz.

Dla wszystkich osób, które wahają się przy wyborze konta dla swojej spółki polecać można porady specjalistów, którzy na pewno pokażą najważniejsze zalety obu możliwości.

Zobacz też: