Konto osobiste ING Bank

Pełne zarządzanie kontem osobistym elektronicznie, w czasach zautomatyzowania i zrobotyzowania większości obszarów sfery życiowej człowieka, jest odbierane jako standardowe udogodnienie. ING Bank proponuje więcej komfortu posiadaczom rachunków osobistych.

Nowoczesne konto osobiste w ING Bank Śląski.

Podstawowym kontem osobistym w banku ING Bank Śląski jest Konto z Lwem Direct

Podstawowym produktem banku jest Konto z Lwem Direct przeznaczony dla osób powyżej 26 roku życia, korzystających z usług bankowości elektronicznej. Dla osób wolących tradycyjny sposób zarządzania środkami znajdującymi się na rachunku tzn. w placówkach banku, istnieje Konto z Lwem Komfort.

Osoby w przedziale wiekowym od 18. – 26. roku życia mają możliwość skorzystania z oferty o nazwie Konto z Lwem Direct<26. Natomiast Konto z Lwem VIP przeznaczone jest dla osób posiadające aktywa w wysokości co najmniej 200 tys. zł. Bank udostępnia również konto walutowe dające możliwość prowadzenia rachunku w walutach: EUR, USD lub GBP

Co powinieneś wiedzieć o Koncie z Lwem Direct

Dzięki samodzielnemu wykonywaniu operacji poprzez sieć internet bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, czy za wykonane przelewy (za wyjątkiem przelewów typu Express ELIXIR i SORBNET). Zwolnienie z opłat stosuje się również do wpłat/wypłat ze wszystkich bankomatów ING Bank w kraju.

Wydanie karty do bankomatu jest darmowe, natomiast korzystanie z karty odpłatne (7zł), jeżeli wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą jest mniejsza niż 200 zł w okresie rozliczeniowym (od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca). Razem z kontem otrzymuje się:

 • kartę płatniczą Visa, jest to karta zbliżeniowa czyli do kwoty 50zł. Nie trzeba podawać kodu PIN czy uiścić podpis,
 • aplikacje mobilną, dostępną w telefonie komórkowym opatrzonym odpowiednim systemem operacyjnym,
 • finansometr, czyli program do zarządzania finansami osobistymi,
 • 300 punktów w programie bankujesz-kupujesz, polegający na zbieraniu punktów za zakup wybranych produktów i późniejszej ich wymianie na nagrody zamieszczone w opublikowanym przez bank katalogu.

Dla kogo Konto z lwem Direct<26

Konto dzieli użytkowników na dwie grupy: pełnoletni czyli osoby od 18-26 lat, oraz niepełnoletni czyli od 13-18 lat. Różnica polega na całkowitym zwolnieniu z opłat osób, które nie ukończyły 18. roku życia, natomiast osoby pełnoletnie będą musiały ponieść opłatę za posiadanie karty bankomatowej jeżeli transakcje bezgotówkowe w danym miesiącu rozliczeniowym będą mniejsze niż 200 zł – identycznie jak w standardowym Koncie z Lwem Direct.

Dlaczego Konto z Lwem Komfort

Konto przeznaczone dla osób wykonujących wiele transakcji za pomocą dostępnych kanałów, tzn. zarówno w oddziałach banku jak i poprzez bankowość elektroniczną. Bank nie pobiera prowizji od płatności dokonywanych w powyższy sposób. Główną opłatą jest koszt prowadzenia rachunku bankowego wynoszący 6 zł. za pierwsze trzy miesiące i 12 zł za kolejne.

Korzyści płynące z posiadania konta Komfort:

 • bezpłatne ubezpieczenie podstawowe na życie od nieszczęśliwych wypadków,
 • bezpłatne korzystanie z wpłatomatów,
 • uczestnictwo w programie bankujesz- kupujesz,

Dla wymagających Konto z Lwem VIP

Konto VIP może być prowadzone zarówno w walucie polskiej (PLN) jak i w euro (EUR), dolarach amerykańskich(USD) czy funtach brytyjskich (GBP). Przeznaczone jest dla osób posiadających aktywa w minimalnej wysokości 200 tys. zł.

Co można zyskać wraz z założeniem konta VIP?

 • darmową obsługę konta,

 • dostęp do rachunków przez telefon – linia VIP,

 • darmowy pakiet 25 sms-ów powiadamiających o dokonanych transakcjach na rachunku,

 • bezpłatne ubezpieczenie podstawowe na życie od nieszczęśliwych wypadków.