Karta kredytowa

Szukasz dobrej karty kredytowej?

karta kredytowa

karta kredytowa

Chcesz robić zakupy bez ograniczeń? Puste konto przed wypłatą już nie będzie problemem.

Skorzystaj z możliwości jakie daje karta kredytowa. Możesz mieć wysokie limity nawet przy stosunkowo niskich dochodach, ponadto brak opłat za wydanie karty, darmowy kredyt nawet do 65 dni oraz niskie oprocentowanie po ich upływie.

Karty płatnicze możemy podzielić na:

  • karty kredytowe – gdzie bank przyznaje klientowi limit kredytowy. Transakcje rozlicza się w ciężar przyznanego przez bank limitu kredytowego. Wysokość uzależniona jest od zdolności kredytowej osoby starającej się o kartę kredytową.
  • karty debetowe wydaje się do rachunku bankowego. Obciążają konto w momencie wykonania transakcji, jednak kwota nie może przekroczyć stanu konta klienta.
  • karty obciążeniowe to połączenie karty kredytowej z debetową. Kredyt udzielany jest co jakiś czas, a bank wystawia rozliczenie, którego równowartość jest pobierana z konta klienta.
  • przedpłacone – aby wykonać transakcje najpierw należy zasilić kartę kwotą do wysokości, do której następnie autoryzowane są transakcje. Taka karta nie jest powiązana z rachunkiem osobistym, więc może być wydawana na okaziciela.
  • wirtualne, nie można nią wykonywać żadnych transakcji w POSach czy bankomatach, jedynie realizować nią można transakcje typu „ card not present”, np. przez Internet. Jeśli chodzi o rozliczenie transakcji odbywa się to podobnie jak w przypadku karty przedpłaconej.

Zobacz też:

 

Tags: