Zalety karty kredytowej

zaley kart kredytowych

zalety karty kredytowej

Karta kredytowa nie różni się z wyglądu od zwykłej karty płatniczej czy debetowej, jednak można ją używać również, gdy na karcie nie mamy środków na pokrycie wydatku.

Niewiele osób wie, by mieć kartę kredytowa wcale nie trzeba mieć konta w banku, gdyż nie jest ona zależna od rachunku bankowego. Jej spłatę można dokonać również za pomocą gotówki w oddziale banku.

Do najważniejszej korzyści posiadania karty kredytowej jest zwiększenie płynności finansowej. Może nas poratować w sytuacji, gdy nie posiadamy przy sobie gotówki. Karta kredytowa daje swobodę i możliwość elastycznego dostępu do odnawialnego kredytu konsumenckiego.

Jeśli klient spłaca zadłużenie na karcie w terminie nie płaci żadnych odsetek. Każdy sam ustala sobie limit zadłużenia i harmonogram spłat. Jeśli wszystko zostanie spłacane w terminie można korzystać z nieoprocentowanego kredytu.

Limit wymaganych dochodów jest niższy niż w przypadku kredytów.

Karta kredytowa jest dostępna dla większej ilości osób.

Bezpieczeństwo

Karta kredytowa jest bezpieczna, każda transakcja jest potwierdzana, a w przypadku zgubienia lub kradzieży można ją w każdej chwili zastrzec.

Do karty kredytowej dołączone są różnego rodzaju usługi – ubezpieczenia, pakiety concierge i assistance oraz programy rabatowe, wszystko to, w zależności z jakim bankiem mamy do czynienia.

Karta kredytowa jest pomocna zwłaszcza przy podróżach zagranicznych, można nią płacić zarówno w kraju jak i za granicą bez konieczności zmiany walut.

Ponadto możliwe jest również płacenie kartą kredytową w Internecie, autoryzacja i zamówienia realizowane są bardzo szybko.

Wybierając kartę kredytową należy zastanowić się, czy bardziej opłacalne nie będzie dla nas skorzystanie z innych produktów bankowych. Karty kredytowe są często wyżej oprocentowane niż tradycyjny kredyt, a nieumiejętne nimi posługiwanie się może doprowadzić do zadłużenia.

 

Tags: