Likwidacja kredytu hipotecznego Rodzina na swoim!

Niestety pogłoski krążące o likwidacji preferencyjnego kredytu hipotecznego „Rodzina na swoim” są prawdziwe. Kredyt hipoteczny ma zostać zlikwidowany na koniec 2012 roku. Wnioski o udzielenie kredytu Rodzina na swoim można zatem składać jedynie do dnia 31 grudnia 2012 roku. Po tej dacie kredyt hipoteczny Rodzina na swoim przestanie istnieć.

Kredyt hipoteczny „Rodzina na swoim” istnieje od 2006 roku. Jest on skierowany do małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci nieposiadających własnego mieszkania czy domu. W ostatniej nowelizacji programu, zostali do niego włączeni także single, czyli osoby samotne. Ze względu na mniejszą zdolność kredytową singla w porównaniu z parą, mogą oni liczyć na niższe kredyty hipoteczne.

W ostatnim okresie (od początku 2011 roku) szacuje się ogromny wzrost udzielanych kredytów preferencyjnych „Rodzina na swoim”. Ludzie spieszą się, by móc jeszcze na ostatnią chwilę skorzystać z kredytu hipotecznego z dopłatami. Niestety ostatnia nowelizacja poza tym, że pozwala na pozyskanie kredytu hipotecznego singlom, posiada wiele negatywnych zapisów.  Zostały zaostrzone  limity maksymalnej ceny za metr kwadratowy mieszkania, co sprawia, że często nie można zakupić nieruchomości w centrum miasta, dostępne są jedynie mieszkania położone daleko na obrzeżach.

Rodzina na swoim wciąż jest jednak najlepszym kredytem hipotecznym na rynku. Pozwala na pozyskanie wymarzonych „czterech kątów”. Przez pierwsze 8 lat rząd dopłaca nawet 50% do odsetek. Pomimo wielu zmian w funkcjonowaniu kredytu hipotecznego, nadal warto z niego skorzystać.

Czytaj więcej:

Banki – kredyt hipoteczny: