Rodzina na swoim dla singli

Wcześniej z kredytu „Rodzina na swoim” mogły skorzystać jedynie małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Na posiedzeniu mającym miejsce w dniu 27  kwietnia 2011 roku posłowie Sejmu RP zadecydowali, że kredyt preferencyjny „Rodzina na swoim” będzie również dostępny dla singli.

Kredyt hipoteczny dla singli

Nie należy jednak ukrywać, że kredyt hipoteczny Rodzina na swoim dla singli będzie udzielany na mniej korzystnych warunkach. Zapewne kwoty kredytu hipotecznego również będą niższe. Jest to związane z mniejszą zdolnością kredytową jednej osoby w stosunku do pary. Niemniej jednak jeśli samotna osoba będzie zarabiać netto powyżej 3 tys. zł. może liczyć już na dość sporą sumę kredytową.

Na posiedzeniu zostało niestety wprowadzone ograniczenie dotyczące wieku kredytobiorcy. I tak preferencyjnego kredytu hipotecznego nie otrzymają osoby powyżej 35 roku życia.

Kolejną zmianą jest zastrzeżenie, że kredyt Rodzina na swoim dla singli może obejmować zakup domu lub mieszkania wyłącznie na rynku pierwotnym, nie obejmuje rynku wtórnego.

Czytaj więcej o kredycie hipotecznym dla singli >>

Banki – kredyt hipoteczny: