Odwrócony kredyt hipoteczny

Szukasz informacji na temat odwróconego kredytu hipotecznego? Nie wiesz czy jest to bezpieczna i korzystna forma kredytowania?

Zapoznamy cię z cechami odwróconego kredytu hipotecznego oraz wskażemy na co warto zwracać uwagę!

Przede wszystkim odwrócony kredyt hipoteczny oficjalnie nie wszedł jeszcze w życie. Opracowywana jest dopiero ustawa o możliwości takiego rozwiązania…

Na czym polega odwrócony kredyt hipoteczny?

Odwrócony kredyt hipoteczny polega na wypłacaniu kredytobiorcy comiesięcznych pensji, w zamian za które kredytobiorca zrzeka się praw do nieruchomości na poczet kredytodawcy. Do czasu śmieci kredytobiorcy, pozostaje on jedynym właścicielem nieruchomości. Prawa własności przechodzą na jednostkę finansującą dopiero w chwili śmierci kredytobiorcy.

Odwrócony kredyt hipoteczny jest korzystny dla starszych i samotnych osób, które chcą poprawić swoją sytuację materialną, np. przy niskiej emeryturze.

Odwrócony kredyt hipoteczny a wiek kredytobiorcy

Warto zaznaczyć, że wysokość wypłacanych rat jest uzależniona od wartości nieruchomości oraz od wieku kredytobiorcy. Im kredytobiorca młodszy, a nieruchomość mniej warta, tym raty są niższe. W przeciwnych warunkach raty proporcjonalnie wzrastają.

Czytaj więcej o odwróconym kredycie hipotecznym:

Zobacz też portal emerytalny Godna-emerytura.pl 

Aktualności, zmiany, rankingi OFE, porównania funduszy inwestycyjnych. Dowiedz się więcej o swojej emeryturze!

Banki – kredyt hipoteczny: