Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Zastanawiasz się jak możesz zmniejszyć miesięczną wysokość swoich rat kredytowych? Masz dość opłacania kilku rat z różnych kredytów? Teraz banki oferują swoim klientom innowacyjne rozwiązanie, czyli hipoteczny kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny zostaje przyznawany na najlepszych warunkach w postaci kredytu zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości. Jest to tak zwany hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Zabezpieczony kredyt konsolidacyjny jest o wiele korzystniejszy od tego bez zabezpieczenia.

Na czym polega hipoteczny kredyt konsolidacyjny?

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku kredytów w jeden. Ma to na celu zmniejszenie oprocentowania, wysokości miesięcznych rat oraz często wydłużenie okresu kredytowania. Jest to proces stwarzający z reguły pozory opłacalności. Ze względu na wydłużenie okresu kredytowania jest to mniej korzystne w ostatecznych rozrachunkach. Nie mniej jednak w sytuacji braku możliwości spłaty zbyt wysokich miesięcznych rat, zaistnienia nieprzewidywalnych sytuacji losowych lub braku płynności finansowej, często jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na wyjście z trudnej sytuacji.

Czytaj więcej o hipotecznym kredycie konsolidacyjnym:

Banki – kredyt konsolidacyjny: