Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny, którego raty są zbyt wysokie? Chcesz obniżyć comiesięczny koszt swoich kredytów? Teraz możesz połączyć swoje kredyty w jeden o niższych ratach i wydłużonym czasie kredytowania. Sprawdź, jakie możliwości daje kredyt konsolidacyjny!

Kredyt konsolidacyjny generalnie występuje w dwóch postaciach, jako kredyt konsolidacyjny hipoteczny i bez hipoteki. Różnica między nimi polega na tym, że kredyt z hipoteką posiada korzystniejsze warunki, lecz wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest przyznawany na krótszy okres czasu i wyższymi ratami niż w przypadku tego zabezpieczonego hipoteką.

Kredyt konsolidacyjny jest mniej opłacalny aniżeli powszechny kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Ze względu jednak na obniżanie rat i wydłużanie okresu kredytowania, często jest jedynym rozwiązaniem w podbramkowych sytuacjach i złych danych finansowych kredytobiorcy. Należy zaznaczyć, że banki nie wszystkim klientom przyznają kredyt konsolidacyjny. W sytuacji skrajnego zadłużenia, złej historii kredytowej i znacznej niewypłacalności, banki odmawiają kredytów konsolidacyjnych, które są dla nich zbyt ryzykowne.

Dowiedz się więcej o kredytach konsolidacyjnych:

Banki – kredyt konsolidacyjny: