Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest zazwyczaj dużo niższe od powszechnych kredytów. Nie oznacza to jednak, że kredyt konsolidacyjny jest bardziej opłacalny… W ostatecznym rozrachunku jest droższy, dzieje się tak ze względu na wydłużony okres kredytowania.

Nie ma jednego ustalonego progu procentowego w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Jest to zwyczajny produkt bankowy skierowany do osób fizycznych. Każdy bank sam ustala stawki procentowe, okres kredytowania i maksymalne wartości kredytu. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak jeden duży kredyt zaciągnięty w danym banku, w zamian za co bank spłaca dotychczasowe zobowiązania klienta.

Mimo tego, że kredyt konsolidacyjny jest droższy niż zwykły kredyt, w mniejszym stopniu obciąża miesięczny budżet domowy, co składnia ludzi do korzystania z tego dość nowego produktu bankowego.

W jakim banku najlepiej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Obecnie na polskim rynku bardzo dobrze przedstawiają się ofert Banku BGŻ, Millennium Banku oraz GETIN Banku. We wszystkich tych bankach oprocentowanie waha się między 9.40% a od 9.90%. Nie jest to wygórowana stawka. Jeżeli chodzi o okres kredytowania to najlepiej przedstawia się Bank BGŻ oferując swoim klientom możliwość spłaty nawet przez 30 lat. W pozostałych dwóch bankach czas ten wynosi 6-8 lat. Bank BGŻ również dominuje w maksymalnej kwocie kredytowej, która wynosi 200 000 zł. Nie najgorzej prezentuje się także w tej kwestii Millennium Bank oferując 150 000 zł. Najgorzej wypada GETIN Bank, który umożliwia klientom jedynie kredyt w wysokości od 1 000 do 50 000 zł.

Można stwierdzić, że najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego posiada Bank BGŻ.

Banki – kredyt konsolidacyjny: