Kredyt konsolidacyjny dla firm

kredyt konsolidacyjny dla firm

Twoja firma ma zbyt duże zadłużenie kredytowe? Popadasz w pętlę kredytową? Brak Ci płynności finansowej? Rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa może być kredyt konsolidacyjny dla firm, który połączy kilka kredytów w jeden.

Czym jest kredyt konsolidacyjny dla firm?

Kredyt konsolidacyjny dla firm jest to kredyt długoterminowy, przeznaczony na spłatę różnych zobowiązań finansowych. Najczęściej jest zabezpieczony hipoteką na wskazanej nieruchomości. Istnieje również kredyt konsolidacyjny dla firm niezabezpieczony, ale jest przyznawany na mniej korzystnych warunkach. Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku kredytów w jeden, czyli spłacanie jednej raty w jednym banku zamiast wielu różnych. Jest to poniekąd oszczędność czasu i kłopotu. Kredyt konsolidacyjny dla firm służy jednak przede wszystkim obniżeniu wysokości rat i oprocentowania, co banki rekompensują sobie wydłużając okres kredytowania. Kredyt konsolidacyjny dla firm pozwala również zaciągnąć do posiadanych zobowiązań tzw. kwotę wolną, która może posłużyć na bieżące wydatki lub przyszłościowe inwestycje.

Trzeba zaznaczyć, że banki oferują kredyt konsolidacyjny dla firm osobom fizycznym oraz prawnym. Niestety często nie kierują go do dużych firm posiadających znaczne obroty i zobowiązania. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem oraz kwotą kredytową.

Zanim właściciel spółki podejmie decyzję o pozyskaniu kredytu konsolidacyjnego dla firm powinien przeprowadzić szczegółowe badanie kondycji finansowej. Wbrew pozorom kredyt konsolidacyjny jest mniej opłacalny od zwykłych kredytów hipotecznych czy gotówkowych.

Dowiedz się więcej o kredycie konsolidacyjnym dla firm:

Banki – kredyt konsolidacyjny: